Zebranie rodziców

Ogłoszenie 1/2018

Głoszenie 2/2018

Bieg Wilczym Tropem - edycja II

TROPEM WILCZYM 2018

To II bieg Tropem Wilczym w Obrowie dla upamiętnienia żołnierzy walczących z komunistyczną władzą po II wojnie światowej. Bądź z nami, aby uczcić Żołnierzy Niezłomnych! 4 marca 2018 startujemy o 10.00 . Zapewniamy gorący posiłek, opiekę medyczną, ubezpieczenie i wspaniałą atmosferę. Czekamy na Ciebie! To tylko 1963 metry! Informacje na plakatach.

Rozstrzygnięcie konkursów - "Bezpieczna+"

Grudzień to ostatni miesiąc trwającego w naszej szkole projektu "Bezpieczna +". Jednym z zadań było zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu na temat bezpieczeństwa. Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w dwóch konkursach. Pierwszy dotyczył bezpieczeństwa w świecie wirtualnym (klasy IV - VII), drugi dla trochę młodszych uczniów - bezpiecznej drogi do szkoły.
W konkursie plastycznym (oddziały zerowe) nagrodzeni zostali:
I miejsce - Maria Jachowska
II miejsce - Alicja Lewandowska
III miejsce - Artur Dyliński
Wyróżnienia: Maja Wierzba, Ariel Kukielski, Amelia Zakrzewska
W kategorii klas I - III
I miejsce - Amelia Wierzba
II miejsce - Karina Pajda
III miejsce - Nikola Gajewska
Wyróżnienie - Stanisław Dobrosielski
W konkursie wiedzy o cyberbezpieczeństwie nagrodzeni zostali:
- w kategorii klas IV - V:
I miejsce - Blanka Dulkiewicz i Igor Rybicki
II miejsce - Mateusz Becmer i Bartosz Stanisławski
III miejsce - Miłosz Kowalski i Jakub Kalinowski
- w kategorii klas VI - VII:
I miejsce - Marta Paurowska
II miejsce - Tymoteusz Lorenc
III miejsce - Aneta Ziółkowska i Igor Gradowski
Wyróżnienie specjalne Straży Gminnej w Obrowie - Kacper Romańczuk

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursach i gratulujemy talentu oraz wiedzy. Dziękujemy również za pomoc w organizacji konkursów, przeprowadzeniu zajęć oraz za prace w komisjach konkursowych panu inspektorowi Marcinowi Gajewskiemu.

Wyjazd klas drugich do Torunia

19 grudnia odbyła się wycieczka do Torunia. Uczniowie klasy 2b oraz 2c gimnazjum obejrzeli spektakl w Teatrze Muzycznym pt. "Gra warta piernika, czyli Murycy i kolędnicy". Sztuka wprowadziła nas w świąteczny nastrój. 
Kolejna atrakcją był pobyt na lodowisku. Jazda na łyżwach sprawiła uczniom wiele radości.

Klasy II gimnazjum na warsztatach w Górznie

11-12 grudnia odbyła się dwudniowa wycieczka do Górzna. Uczniowie klasy 2b i 2c uczestniczyli w warsztach przyrodniczych. Spacer po parku krajobrazowym oraz zajęcia warsztatowe zgłębiły wiedzę uczniów i dostarczyły przyjemności. Udało nam się także zwiedzić miejscowy kościół. Pani przewodnik ciekawie przybliżyła nam historię tego miejsca oraz całej okolicy.

Klasy IV w teatrze

Klasa IV a 21 grudnia udała się do Teatru Muzycznego w Toruniu na sztukę pt. " Gra warta piernika, czylu Maurycy i kolędnicy" Pogodna, bożonarodzeniowa historia właściciela sklepu z tradycyjnymi piernikami. Ciepła, pełna przekornego humoru muzyczna opowieść o sile dobrych uczynków i wiary w wigilijny cud. Sztuka jest oparta na tekstach Wandy Chotomskiej. Dzieci mogły już poczuć magię świat. Przedstawienie bardzo podobało się naszym uczniom. Zobaczyliśmy szopkę bożonarodzeniową na Nowym Rynku i choinkę na Starym Rynku. Dziękuję p. Emilii Zakrzewskiej za pomoc.

Anna Miłkowska

Przedstawienie świąteczne - klasa I SP

 

Spotkanie wigilijne dla samotnych mieszkańców Gminy Obrowo

We wtorek tj. 19.12.2017 w Rytkówce odbyło się spotkanie wigilijne dla samotnych mieszkańców Gminy Obrowo zorganizowane przez GOPS w Obrowie.

Jak co roku spotkanie odbyło się w ciepłej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia.
Świąteczne życzenia złożył Wójt Gminy oraz ks. Proboszcz, po czym tradycyjnie wszyscy uczestnicy składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem.
W wigilijny nastrój wprowadzili gości uczniowie klasy IV ze szkoły podstawowej w Obrowie, którzy pięknie zaprezentowali jasełka bożonarodzeniowe.
Dzieci zostały przygotowane pod czujnym okiem pani Agnieszki Badaszewskiej.
Oprawę muzyczną zapewnił zespół wokalno - instrumentalny gimnazjum przygotowany przez pana Janusz Lewandowskiego.

Święta tuż, tuż...

W czwartek 14 grudnia dzieci z grupy „0” a wspólnie z mamami przystąpiły do wspólnego pieczenia świątecznych pierniczków. Wałkowanie, wycinanie, dekorowanie pierniczków sprawiło dzieciom dużo radości. Tego dnia było pysznie, świątecznie i rodzinnie. Gotowe pierniczki dzieci zabrały do domu. Dziękuję paniom: Justynce, Hani, Basi, Beatce J i Beatce D za wspólną zabawę i pomoc. Dziękujemy również naszej Pani Ewuni Wernerowicz za przygotowanie ciasta na pierniczki.

Warsztaty kreatywne

W dniu 13 grudnia dzieci z grupy 0 „a” uczestniczyły w warsztatach kreatywno – edukacyjnych zorganizowanych przez firmę Modra Sova. 
Podczas tych zajęć dzieci samodzielnie wykonały piękne świąteczne bombki.

Przedświąteczne spotkanie z panią Iwonką

13 grudnia 2017r. w grupie 0”a” odbyło się przedświąteczne spotkanie, które przygotowała i przeprowadziła pani Iwona Nowicka. Dzieci wysłuchały opowiadań o świętach Bożego Narodzenia. Na zakończenie spotkania wykonały kartki świąteczne z wizerunkiem renifera.

Gminne spotkanie ze św. Mikołajem

W piątek 8 grudnia dziewczynki z grupy „0” a i c wzięły udział w Gminnym Spotkaniu z Mikołajem, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Brzozówce.
Uroczystość ta miała na celu prezentację umiejętności wokalnych i tanecznych dzieci przedszkolnych.

Pieczenie świątecznych pierników

Słodka środa w grupie 5 – latków! 13 grudnia, grupa dzieci z oddziału „O” b piekły pierniczki. Pomocą służyły im ich mamy, m.in. pani Dorota Florkiewicz, która przygotowała pyszne ciasto, swojego autorskiego przepisu. Wypieki okazały się nie tylko smaczne, ale również estetyczne i zdobią choinkę w sali przedszkolaków.

Powiatowe zawody szachowe

W dniu 13 grudnia 2017 roku odbyły się Powiatowe Zawody Szachowe dla powiatu toruńskiego w Czernikowie.
Drużyna w składzie: Jan Olkiewicz, Szymon Jernatowski, Wiktor Czynszak, Miłosz Pilewski, Andrzej Amin oraz Aleksandra Rumińska zajęła trzecie miejsce w powiecie toruńskim w klasyfikacji zespołowej w Igrzyskach Młodzieży.
Natomiast drużyna w składzie: Laura Piętka, Amelia Kowalska, Hubert Kowalski, Wojciech Rumiński, Witold Gąsiorowski, Marek Wojciechowski i Patryk Szuderski zajęła trzecie miejsce w powiecie toruńskim w klasyfikacji zespołowej w Igrzyskach Dzieci. Troje uczniów z drużyny jest uczniami pierwszej klasy szkoły podstawowej.
Serdecznie gratulujemy sukcesów.
Eugeniusz Daniszewski – opiekun

"Bezpieczna+" - spotkania i warsztaty

Uczniowie klas 0 – VII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie w ramach projektu Bezpieczna+ wzięli udział w warsztatach i szkoleniach poświęconych bezpieczeństwu. Tematyka spotkań prowadzona przez p. Marcina Gajewskiego – strażnika gminnego Straży Gminnej w Obrowie dotyczyła: bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, przeciwdziałaniu przemocy w szkole, cyberprzemocy i bezpieczeństwu w sieci. Efektem spotkań z p. Gajewskim są ogłoszone konkursy. Dla klas 0 – III szkołypodstawowej – konkurs plastyczny; dla uczniów klas IV – VII – test wiedzy, który zostanie przygotowany przez p. strażnika gminnego. 
Pani Ewelina Słupczewska - z Sante Fiizjoterapia z Czernikowa- przeprowadziła z klasami trzecimi warsztaty i ćwiczenia, w trakcie których uczniowie dowiedzieli się jak zapobiegać od najmłodszych lat wadom postawy. 
Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta w trakcie spotkań będzie procentowała i pozwoli zapobiegać wszystkim złym i niewłaściwym zachowaniom w rzeczywistości szkolnej jak i w życiu prywatnym. 
A.K.

Mikołajkowy challange

W dzień Św. Mikołaja Samorząd Uczniowski przygotował miłą niespodziankę. Przewodniczący SU Mateusz Ruszkowski z kl.IIIA przeprowadził challange piłkarski polegający na rywalizacji w podbijaniu piłki nożnej. Impreza odbywała się podczas przerw na sali gimnastycznej, a do konkursu przystąpiło 11 sportowców. Największą ilością podbić piłki (aż 80 razy) popisał się uczeń kl VIIb Michał Blumkowski, drugie miejsce zajął Adrian Cymer z kl II gim (69 podbić), a trzecie Jakub Mazur z III B gim.(63 podbicia). Nieco mniej szczęścia mieli inni uczestnicy challangu: Jakub Chmielewski, Michał Maćkiewicz, Klaudia Pokorzyńska (jedyna dziewczyna w konkursie-brawa za odwagę!), Mateusz Ruszkowski, Szymon Boniecki, Sebastian Kamiński, Mateusz Stępniewski i jedyny nauczyciel w konkursie Pan Jacek Makowski. Były upominki dla najlepszych i słodkie nagrody pocieszenia dla pozostałych. Była to pomysłowa i udana próba pokazania tego, że przerwy między lekcjami można spędzać w ruchu i zabawie bez smarfona przed oczami, potrzebny jest pomysł i zaangażowanie.

Zimowe spotkanie z rodziczmia

11 grudnia uczniowie klasy 3c wraz z wychowawcą Panią Martą Lis przygotowali piękną niespodziankę dla swoich rodziców. Dzieci w obecności zaproszonych mam i tatusiów pięknie zaprezentowały nastrojowe piosenki związane z zimą i Świętami Bożego Narodzenia. Były też popisy instrumentalistów, przepiękne pląsy i tańce z wstążkami. Dzieci wręczyły rodzicom upominki i złożyły życzenia. W podziękowaniu za staranne i wzruszające występy przedstawiciele rodziców wręczyli wychowawczyni piękny stroik świąteczny i złożyli życzenia. Pojawił się też Mikołaj ze słodkim poczęstunkiem...długo będziemy wspominać te wzruszające chwile.

Złote medale dla chłopców z SP Obrowo

11 grudnia br. okazał się szczęśliwą datą dla naszych sportowców. Tego dnia rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w mini piłce siatkowej chłopców klas 4-6. Najpierw kilka słów czym jest mini siatkówka? Gra się w niej do dwóch wygranych setów, do 25 punktów. W pierwszym secie gra jedna czwórka zawodników, zaś do rywalizacji w drugim secie staje czterech innych zawodników. Jeżeli dwa sety nie przyniosą rozstrzygnięcia, w trzecim, ostatnim, gra czterech dowolnych zawodników. Do rywalizacji stanęło sześć szkół z terenu naszego Powiatu. Zostaliśmy przydzieleni do grupy A ze szkołami z Pigży i Świerczynek. Oba mecze grupowe wygraliśmy w stosunku 2:0 czym zapewniliśmy sobie awans z pierwszego miejsca do półfinałów. Tam przyszło nam się zmierzyć z SP Kończewice. Dwa wygrane przez nas sety i zameldowaliśmy się w finale. Po zaciętej rywalizacji drugim finalistą został na grupowy rywal z Pigży. Czyżby rewanż? Nasi chłopcy już zdążyli „ostygnąć”. Rywale rozgrzani, po ważnym zwycięstwie, no i rządni rewanżu… Zaczęliśmy. Początkowo było punkt za punkt do stanu 15:15, po czym „walec” z Obrowa włączył drugi bieg. Wygraliśmy seta 25:17. W drugiej odsłonie daliśmy rywalowi zdobyć zaledwie 10 punktów. Tak wyglądał marsz chłopców ze Szkoły Podstawowej 
w Obrowie po tytuł Mistrza Powiatu Toruńskiego w mini piłce siatkowej. Przed nami zawody wojewódzkie. Wracamy do trenowania i oczywiście pojedziemy powalczyć o dobry wynik. 
Brawo chłopcy!!!
J.M.

Uczniowie klas IV z wizytą w Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie

W dniach 4 i 5 grudnia uczniowie klas czwartych odwiedzili Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie, gdzie wzięły udział w lekcji muzealnej „Szkolnictwo na Ziemi Dobrzyńskiej od połowy XIX wieku do 1970 roku”. Na zajęciach dzieci mogły się wcielić w uczniów z poprzednich wieków. Poznali klimat i zwyczaje ówczesnej szkoły. Zwiedziły również wystawę „ Piwnicę Domu Kaźni”- prezentującą historię represji hitlerowskiej z okresu II wojny światowej na mieszkańcach Rypina i ziemi dobrzyńskiej. Największe wrażenie na naszych wychowankach zrobiła wystawa archeologiczna pt. „Stary Rypin w mrokach przeszłości” a szczególnie pochówek kobiety z epoki brązu. 
Wycieczka okazała się ciekawym spotkaniem z historią i lekcją patriotyzmu dla naszych uczniów. 
Anna Miłkowska i Maciej Bandrowski. 
Dziękujemy p. wójtowi Andrzejowi Wieczyńskiemu za udostępnienie busa gminnego oraz p. A. Badaszewskiej i A. Pasierowskiej za pomoc w opiece nad uczniami.

Mikołajki w 0 b

6 grudnia 5 – latków odwiedził Mikołaj! Wizyta była szczególnie miła, bo w jego worku z prezentami znalazły się upominki dla dzieci z „0” b. Dużo emocji i radości! 
Kolejny dzień okazał się również wyjątkowy, ponieważ do „maluchów” zawitały panie z Biblioteki Publicznej w Obrowie. Przyniosły one książki o Świętym Mikołaju i przeczytały kilka opowiadań. Na zakończenie, dzieci wykonały prace plastyczną pt. „Mikołaj” oraz zaśpiewały piosenkę.

Warsztaty świecowe - 0 b

20 listopada w grupie 5 – latków oddziełu „0” b odbyły się warsztaty świecowe. Prowadzący opowiedział dzieciom o różnych rodzajach świec i pokazał jak powstają świece żelowe. Po dokładnym instruktażu „maluchy” samodzielnie wykonały swoją pierwszą świecę. Wykazały się dużą inwencją twórczą, efekt był niesamowity !

Biwak "Bezpieczna +"

Dnia 8 grudnia w ramach projektu "Bezpieczna+" odbyło się nocowanie w szkole dla klas 7a i 7b. Na początku "biwaku" uczniowie mieli zajęcia z tematyki bezpiecznego internetu, które poprowadziła pani psycholog Marta Mania. Po zajęciach był czas na zabawę - graliśmy w siatkówkę, unihokeja, tenisa stołowego, oglądaliśmy filmy i tańczyliśmy.

Słodki podwieczorek w "0 b"

15 listopada grupa 5 – latków – oddział „0”b zakończyła sezon jesienny słodkim podwieczorkiem, który przygotowała pani Dorota Florkiewicz. W dniu tym, w stołówce szkolnej, czekał na „maluchy” poczęstunek. Były to chrupiące gofry z dżemem lub konfiturami z domowych spiżarni dzieci oraz gofry z bitą śmietaną z mleka z ostatniego, jesiennego wypasu. Podwieczorek wszystkim bardzo smakował! Dziękujemy p. Dorocie za tę słodką niespodziankę ! Dziękujemy również p. Ewie Motyce i p. Ewie Wernerowicz za pomoc w przygotowywaniu pysznego, jesiennego podwieczorku.

Bezpieczna droga z WORD

Dzieci z oddziałów przedszkolnych w dniach 30.11 i 1.12. 2017r. uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych „Bezpieczna droga z WORD” w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu. Podczas tych zajęć w sposób praktyczny utrwalały podstawowe zasady poruszania się i zachowania pieszego na drodze. Wcielały się w role pojazdów i pieszych, stosując się przy tym do obowiązujących na drodze zasad ruchu drogowego.
B.C i V.P

Warsztaty świecowe

W dniu 29 listopada 2017 r. uczniowie kl. 0 a, 0b i 0c uczestniczyli w warsztatach kreatywno-edukacyjnych zorganizowanych przez firmę ModraSova. Dzieci miały niecodzienną okazję, aby wykonać własną niepowtarzalną żelową świecę. Uczestnicy mogli wykazać się swoja kreatywnością i wyobraźnią przy wyborze kształtu, koloru oraz zapachu świecy. Wielką frajdą było dobieranie ozdób i układanie ich w mozaikowatym podłożu, dzięki czemu powstawały niepowtarzalne i fantazyjne wzory. Po wykonaniu świecy dzieci zapakowały ją w ozdobną folię i… prezent gotowy. V.P. i B. C

Andrzejki w oddziałach zerowych

W dniu 28 listopada 2017 r. odbyły się w zerówkach andrzejki klasowe. Dzieci poznały historię wieczoru andrzejkowego, przysłowia z nim związane. Wzbogaciły wiadomości na temat tradycyjnych wróżb andrzejkowych, takich jak: „Kim będę w przyszłości”, „Wirująca butelka”, „Buty”, „Kolorowe kartki”, „Lanie wosku”. Uczniowie brali udział w różnych zabawach i konkursach. Andrzejki klasowe były doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego.

V.P. i B. C

Klasy IV w Górznie

W dniach 28 i 29 listopada 2017 r. uczniowie klas IV a i IV b wyjechali do Ośrodka Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie. Dzieci wzięły udział w dwudniowych zajęciach z edukacji powodziowej. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i aktywnością podczas zajęć. Chętnie wykonywały zadania przygotowane przez prowadzącego p. Łukasza Kanieckiego. Ciekawym punktem zajęć była praca w grupach, gdzie uczestnicy przygotowali rodzinny plan powodziowy. Poznali rodzaje powodzi. Ichprzyczyny i skutki. Dowiedzieli się jak ograniczać skutki powodzi oraz jak zabezpieczyć dom i swój dobytek przed niszczycielskim żywiołem. Dzieci poznały również jaką rolę pełnią zbiorniki retencyjne oraz wały przeciwpowodziowe o które trzeba dbać. Podczas pobytu grupa udała się na spacer ścieżką przyrodniczo- dydaktyczną „Szumny Zdrój”. Ponadto uczniowie wzięli udział w dyskotece andrzejkowej. Po uśmiechniętych buziach widać, że był to dobrze spędzony czas w miłej i przyjaznej atmosferze uczniów z wychowawcami p. Anną Miłkowską i p. Maciejem Bandrowskim oraz p. Moniką Trawińską - Miazgowicz. 
Dziękujemy.

Czerniewickie Spotkania z Piosenką

Dziś 2 grudnia 2017 w ZS nr 34 w Toruniu odbył się XV konkurs muzyczny "Czerniewickie Spotkania z Piosenką ".
W kategorii 4- 6 uczennica klasy V Zuzanna Pęziak zajęła II miejsce a Wiktoria Gawarkiewicz uczennica klasy IV zdobyła wyróżnienie. Dla Wiktorii był debiut sceniczny.
W kategorii gimnazjum reprezentował naszą szkołę zespół wokalny w składzie:
Zuzanna Mytlewska, Julia Król, Amelia Węsierska, Martyna Foksińska i piękną grą na skrzypcach ubogacił występ dziewcząt Sebastian Kamiński.
Zespół wokalny zdobył I miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

:

Afrykańskie przygody

1 grudnia 2017 odbyło się rozdanie nagród uczniom nagrodzonym w konkursie plastycznym "Afrykańskie przygody". Konkurs był podsumowaniem spotkania czytelniczego "Afryka Kazika co z głowy nie umyka" organizowanym przez p. Monikę Trawińską -Miazgowicz. 
Miejsce I - Aleksandra Kwiatkowska, Nikola Gajewska, Hubert Gizela, Karina Cichocka. Miejsce II - Wiktoria Celmer, Natalia Burek.
Miejsce III - Dawid Paczkowski, Julia Florkiewicz. 
Wyróżniono: Leną Górzyńską i Marikę Myszkowską.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Monika T.M.

Wywiad z lekarzem weterynarii

Dnia 20.11.2017 uczniowie klasy 2 przeprowadzili wywiad z lekarzem weterynarii. Pan Michał Wrzeszcz odpowiadał na pytania dzieci dotyczące opieki, trybu życia oraz pielęgnacji zwierząt domowych. Opowiadał o swojej pracy i obowiązkach, jakie wykonuje. Zwrócił uwagę na potrzebę ocieplenia legowisk, izolacji bud dla psów na zimę. Podkreślił, że zwierzęta czują tak, jak ludzie i należy je szanować i właściwie o nie dbać. Dziękujemy za ciekawe spotkanie!
A.Sz., M.D.

Ogólnopolski Konkurs o Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji

Dwudziestego czwartego listopada br. w Europejskim Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce w Kielcach (Targi Kieleckie) naszą szkołę reprezentowali: dyrektor szkoły p. Artur Affelt i p. Przemysław Piotrowski. Program wydarzenia objął m.in.: nowe przestrzenie i wymiary edukacji, szybki Internet w każdej szkole, Internet w szkole – problemy bezpieczeństwa, jak sobie radzić z zagrożeniami w warunkach szkolnych oraz odpowiedzialność i obowiązki dyrekcji i nauczycieli, nowoczesne technologie i media jako narzędzie przełamujące stereotypy dotyczące specjalnych potrzeb edukacyjnych, nowe wyzwania dla edukacji, generacja „Z”, w drodze po edukacyjnego Nobla. 

Ostatnim punktem programu był ogólnopolski „Finał Konkursu o Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji”. Spośród wszystkich zgłoszeń do konkursu komisja konkursowa przyznała statuetki „Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji - Innowacyjna Szkoła 2017/2018” (na każdym etapie edukacyjnym) tym szkołom, które wyróżniają się stosując w swojej codziennej praktyce nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania, a zatrudnieni w nich nauczyciele potrafią współpracować z młodzieżą w taki sposób, by wydobyć jej kreatywność i pasje do rozwijania swoich zainteresowań.

Wśród nagrodzonych szkół znalazło się nasze gimnazjum, które po tegorocznej reformie jest częścią Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie z Oddziałami Gimnazjalnymi. To wielki sukces i wyróżnienie dla całej naszej społeczności szkolnej. Jest to dla nas zobowiązanie do dalszego rozwoju i utrzymania tak wysokiego poziomu nauczania jak do tej pory.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Konkurs o Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji

Dzień Pluszowego Misia 2017

24 listopada 2017 roku, jak co roku, świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tradycyjnie dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione maskotki, które towarzyszyły im podczas zajęć. Były misiowe bajki, opowiadania, wierszyki, piosenki, a także aktywność plastyczna.Dodatkową atrakcją było czytanie przez chętne mamy: panią Hanię i panią Ewelinę opowiadań związanych z misiami.
B. C.

Zaproszenie Rady Rodziców

Drodzy Uczniowie!

Rada Rodziców na czele z p. Dorotą Florkiewicz przy współpracy z Samorządem Uczniowskim zapraszają na pyszne domowe ciasto. Sprzedaż odbędzie się 29 listopada (środa), a jedna porcja to zaledwie 2 zł. Zabierzcie ze sobą pieniążki, bo dochód z akcji zostanie przeznaczony na Wasze potrzeby.
Smacznego :-)

 

Dogoterapia w ramach programu "Bezpieczna +"

W dniu 25.11.2017r . w naszej szkole, odbyły się zajęcia z dogoterapii prowadzone przez panią Anetę Domżał w ramach realizacji programu Bezpieczna+. Specjalnymi gośćmi były towarzyszące jej dwa wyszkolone psy. Dzieci świetnie nawiązały kontakt z niezwykłymi gośćmi. Zajęcia z nimi przyniosły radość i wywołały uśmiechy. Uczestnicy zajęć wykazali się cierpliwością i uważnością w kontakcie z psimi przyjaciółmi. Czworonogi okazały się znakomitymi towarzyszami dzieci. Zabawa z nimi dostarczyła satysfakcji i pozytywnych emocji.

Dzień Pluszowego Misia - oddział 0 "b"

Dzisiaj, w oddziale 5 – latków odbyło się spotkanie z paniami z Biblioteki Publicznej w Obrowie, które dołączyły do akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w „Światowym Dniu Pluszowego Misia”. Dzieci wysłuchały kilku bajek i opowiadań, których bohaterami jest miś. Zaśpiewały swojemu pluszowemu przyjacielowi piosenkę oraz wykonały „Taniec misia”. Zwieńczeniem tego wspaniałego dnia była praca plastyczna wykonana przez 5-latków pt.” Mój przyjaciel miś”. Dzień Pluszowego Misia w naszej grupie był jednym z wydarzeń, w którym uczestniczyli miłośnicy pluszaków całego świata.

Anna Zakrzewska

 

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI - UNIHOKEJ

21 listopada br reprezentacja SP Obrowo udała się na półfinał wojewódzki w unihokeja. Jako aktualni Mistrzowie Powiatu Toruńskiego gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 24 w Toruniu gdzie do rywalizacji stanęły 3 drużyny. Pierwszy mecz po losowaniu zagraliśmy z mistrzem Powiatu z Golubia Dobrzynia, zespołem SP Wrocki. Wygraliśmy mecz 4:0. Drugi nasz pojedynek z SP 24 przegraliśmy 0:4 co dało nam drugie miejsce. Brawo dla chłopaków za tak wysokie osiągnięcie na arenie wojewódzkiej . Satysfakcję daje nam zebrane doświadczenie po rywalizacji ze szkołą w której hokej jest wiodącą dyscypliną sportu.

Warsztaty ekologiczne - Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga"

Uczniowie klas II A i III B naszego gimnazjum 21 i 22 listopada przenieśli się z murów szkolnych do Ośrodka Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie. Dzięki realizowanemu przez tę instytucję projektowi, dotyczącemu zagrożenia powodziowego, nasza młodzież zdobyła wiadomości i umiejętności pozwalające przygotować się i zabezpieczyć na wypadek żywiołu. Ponadto uczniowie wzięli udział w warsztatach językowych przygotowanych przez nasze nauczycielki j. angielskiego, panie: Agnieszkę Szatkowską i Monikę Pawlikowską, oraz uczestniczyli w dyskotece integracyjnej. To był owocnie spędzony czas w miłej i przyjaznej atmosferze. Dziękujemy p. Łukaszowi Kanieckiemu z OEE w Górznie za zaproszenie i gościnność. Mamy nadzieję do zobaczenia podczas kolejnego projektu.

KIBICOWALIŚMY TWARDYM PIERNIKOM

W piątek, 17 listopada br. dziewiętnastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wybrała się na mecz koszykówki do Torunia. Było to spotkanie miejscowej drużyny Polski Cukier Toruń przeciwko TBV Start Lublin w ramach rozgrywek o mistrzostwo Polski. Głównym celem naszej wycieczki było propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego. Prawie dwie godziny spędzone na trybunach podczas zaciętej podkoszowej rywalizacji minęły jak w oka mgnieniu. Mecz trzymał w napięciu. Ciekawe i efektowne akcje z obu stron, gra punkt za punkt. Dopiero czwarta kwarta pokazała wyższość Twardych Pierników nad zespołem z Lublina. Ostatecznie torunianie tryumfowali nad Startem z stosunku 98 : 84. Dzięki temu zwycięstwu Polski Cukier Toruń zajmuje drugie miejsce 
w tabeli. Śmiało można stwierdzić że był to bardzo dobrze zagospodarowany czas. Na pewno na tym nie poprzestaniemy. Następna wyprawa na siatkówkę, halową piłkę nożną… a może basen? 
Podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Obrowo p. Andrzeja Wieczyńskiego za udostępnienie gminnego busa, dzięki któremu dotarliśmy na rozgrywki.

J.M.

Spektakl "Calineczka"

14 listopada 2017r. uczniowie klasy II obejrzeli w Baju Pomorskim spektakl pt. „Calineczka.” Dzieci miały okazję przenieść się w świat bajkowej krainy. Uczniowie zwrócili uwagę na piękną scenografię, marionetki oraz muzykę. 
M.D., A.Sz.

Andrzejki 2017

„Kolory jesieni”

W dn. 15 listopada 2017 r. odbyła się wspólna uroczystości kl.0 a i 0 c pod hasłem „Kolory jesieni”. Celem spotkania było usystematyzowanie wiedzy uczniów na temat jesieni, a także integracja obu zespołów klasowych. Atmosferę uroczystości umiliły występy artystyczne uczniów. Dzieci ubrane w barwy jesieni zaprezentowały się we wierszach i piosenkach związanych tematycznie z hasłem spotkania. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wierszy i omówili ich treść. W części konkursowej rozwiązywali zagadki, odpowiadali na pytania dotyczące charakterystycznych cech jesieni. Na koniec spotkania dzieci wykonały zbiorową pracę plastyczną pt. „Jesienne drzewo” i udekorowały nią salę. 
V.P. i B.C.

VII Przegląd Piosenki Patriotycznej "Gdy piosenka szła do wojska"

Dziś odbył się VII Przegląd Piosenki Patriotycznej "Gdy piosenka szła do wojska".
Organizatorem konkursu jest Klub wojskowy Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.
W kategorii zespołów wokalnych klas IV - VII nasz zespół w składzie: Zuzanna Pęziak, Cecylia Motyka, Ula Maćkiewicz, Wiktoria Gawarkiewicz i Bartek Kopeć wyśpiewał II miejsce
W kategorii zespołów wokalnych gimnazjum zdobyliśmy I miejsce. 
Gimnazjum reprezentowali: Julia Król, Zuzanna Mytlewska, Martyna Foksińska, Oliwia Kowalska i Sebastian Kamiński.
W kategorii solistów Julia Król zdobyła wyróżnienie.

Zostań wolontariuszem 26. Finału WOŚP

"Dwanaście miesięcy" - wyjazd do teatru

14 listopada 2017 r. uczniowie klasy VA, VB oraz IIC gimnazjum obejrzeli w Teatrze im. Wilama Horzycy spektakl pt. „Dwanaście miesięcy”. Mieli oni okazje przenieść się do bajkowej krainy, którą rządziła niesforna królewna. Wspaniała gra aktorska oraz bogata scenografia wprawiły w zachwyt młodych odbiorców sztuki. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejną wizytę w teatrze!

3 miejsce chłopców w unihokeju w zawodach powiatowych

6 listopada reprezentacja chłopców naszej szkoły w rocznikach 2005 i młodsi rywalizowała na parkiecie w Turznie w unihokeja. Zajęliśmy bardzo dobre trzecie miejsce zdobywając brązowe medale. 
Zawody rozgrywane były w dwóch grupach po cztery drużyny. Dwie wygrane z drużynami z Wielkiej Nieszawki i Chełmży i remis z SP Złotorią dały nam drugie miejsce w grupie i awans do półfinałów. Mecz o wejście do finałów zakończyliśmy remisem 1:1 i o wyłonieniu zwycięscy decydowały rzuty karne. Niestety o jedną bramkę lepsi okazali się rywale. Pozostała nam walka o najniższy stopień podium. Tutaj również zagraliśmy na remis i seria rzutów karnych znowu zadecydowała. Tym razem to my byliśmy lepsi, a tym samym zostaliśmy trzecią drużyną w Mistrzostwach Powiatu Toruńskiego.

"Złoto i liście"

Klasa IV a dziś była w Teatrze Muzycznym w Toruniu na spektaklu "Złoto i liście" , to musical dla dzieci i młodzieży z muzyką Andrzeja Zaryckiego. Dziękuję p. Wójtowi A. Wieczyńskiemu za udostępnienie busa, dzięki temu mogła wyjechać cała klasa. Dziękuję p. Emilii Zakrzewskiej za pomoc i opiekę nad dziećmi.

Anna Miłkowska

Egzamin na kartę rowerową

29 października zakończył się tegoroczny egzamin na KARTĘ ROWEROWĄ - pierwszego w życiu każdego ucznia szkoły podstawowej uprawnienia do samodzielnego prowadzenia pojazdów po drogach publicznych. W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych egzamin został przeprowadzony dwuetapowo tj. części teoretycznej w formie testu oraz części praktycznej polegającej na jeździe rowerem po specjalnie przygotowanym "mini miasteczku". Z 66 osób chętnych, którzy przystąpili do trudów egzaminu ostatecznie pozytywnie zakończyło go 59. Pozostałe osoby muszą uzupełnić swoją wiedzę i umiejętności, aby w przyszłym roku móc z sukcesem ukończyć następny egzamin. Wszystkim nowo upieczonym i pełnoprawnym kierowcom rowerów GRATULUJEMY !!!

organizatorzy:
Paweł Adamski
Jacek Makowski
Eugeniusz Daniszewski

XIV Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej "Tobie Polsko"

Dziś tj. 08.11.2017 na Zamku Bierzgłowskim odbył się XIV Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej "Tobie Polsko". 
Nasz zespół wokalny w składzie: Zuzanna Mytlewska, Oliwia Kowalska, Julia Król wraz z Sebastianem Kamińskim, który towarzyszył wokalistkom cudowną grą na skrzypcach wywalczył I miejsce.

Gratulujemy 

:)

Spotkanie czytelnicze dla klas I - III SP

Od 30 października do 6 listopada 2017r. p. Monika Trawińska - Miazgowicz prowadziła zajęcia czytelnicze dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. 
Celem spotkania była promocja książki "Afryka Kazika" Łukasza Wierzbickiego. W trakcie imprezy uczniowie poznali życie i kulturę państw afrykańskich. Na koniec spotkania dzieci tworzyły prace plastyczne promujące książkę.

PRZEGLĄD CHÓRÓW I ZESPOŁÓW SENIORALNYCH

Pod koniec października w Szkole Podstawowej w Obrowie odbył się II Przegląd Chórów i Zespołów Senioralnych. Wielka impreza muzyczna zgromadziła aż ok. 250 wykonawców z całego regionu.Szkoła jak zwykle udzieliła artystom swoich progów. Popisy śpiewacze i taneczne były bardzo interesujące. To duże wydarzenie artystyczne naszego regionu przygotował Pan Grzegorz Filut z obrowskim Klubem Seniora "Sami Swoi"i niezawodnymi pracownikami obsługi naszej szkoły :-)

https://www.facebook.com/zsobrowo/videos/1500416689994221/

Z WIZYTĄ W ZOO

W dniu 23-24 października 2017 r. uczniowie kl.0 a, b, c byli na wycieczce w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu. Brali udział w zajęciach edukacyjnych pt. Rekordziści w świecie zwierząt” oraz zwiedzali teren ogrodu. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z niezwykłym zróżnicowaniem wśród zwierząt żyjących na Ziemi, przedstawienie ciekawych przykładów zwierząt będących rekordzistami w różnych dziedzinach.

V.P.

PODZIĘKOWANIE DLA PANA DYREKTORA

WYJAZD NA PAINTBALL

Sobotnie deszczowe i wietrzne przedpołudnie to niecodzienna sceneria dla wyjazdów uczniowskich... a tymczasem blisko trzydziestoosobowa elitarna grupa zapaleńców z dwóch sąsiednich szkół tj. Obrowa i Łążyna II postanowiła stanąć w szranki na podtoruńskim polu paintball-owym. Trzy bite godziny w błocie, znoju i pragnieniu zwycięstwa w kolejnych scenariuszach rozgrywek - tak wyglądał wolny czas naszej młodzieży w opozycji dla tych, którzy woleli odpuścić i pozostać w ciepluteńkich domowych pieleszach... Zasłużone brawa dla dzielnych uczestników!!!

organizator

 

Tea at five o'clock

24 października uczniowie klas III A oraz III B Gimnazjum przygotowali spotkanie dla rodziców "Tea at five o'clock". Rodzice mogli podziwiać umiejętności językowe oraz muzyczne swoich dzieci. Spotkanie umilała filiżanka herbaty. Dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie oraz uczniom za zaangażowanie. 
Monika Pawlikowska oraz Jolanta Szweda

MISTRZOSTWO POWIATU TORUŃSKIEGO - UNIHOKEJ

Brawa dla naszych "Złotych Chłopców"!!!

 

WYJAZD DO KINA I NA KRĘGLE

Uczniowie klasy Vb spędzili bardzo przyjemnie piątek. Zaczęliśmy od filmu „Emotki” w Cinema City Plaza, a następnie szaleliśmy na kręglach. Wszyscy doskonale się bawili, humory dopisywały. Pełni wrażeń, zadowoleni zaczęliśmy weekend :-)

Podsumowanie projektu ekologicznego pn. „Od zachwytu nad pięknem przyrody do jej ochrony”

Podsumowanie projektu ekologicznego pn. „Od zachwytu nad pięknem przyrody do jej ochrony” We wtorek 17 października w tzw. sali lustrzanej odbyło się zakończenie projektu ekologicznego pn. „Od zachwytu nad pięknem przyrody do jej ochrony” współfinansowanego przez Zarząd Powiatu Toruńskiego i Urząd Gminy w Obrowie. W ramach tego działania odbyły się trzy konkursy: • Międzyszkolny Konkurs recytatorski pn. „Piękno przyrody w słowa zaklęte” na recytację dowolnego opisu przyrody z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, • Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny pn. „Widzę i opisuję... Fotografuję!” na zdjęcie, które mogłoby być ilustracją wybranego opisu przyrody w „Panu Tadeuszu”, • Międzyszkolny Konkurs na projekt ekologiczny wykonany metodą lapbooka pt. „Zachwyt, wiedza, ochrona” W czasie uroczystego zakończenia projektu mogliśmy ponownie wysłuchać pięknej recytacji poezji Adama Mickiewicza, poety niezwykle wrażliwego na piękno przyrody, podziwiać zdjęcia przyrody naszej okolicy, a także obejrzeć świetne prace zakresu ekologii wykonane ciekawą metodą lapbooka, która warta jest rozpropagowania. W konkursach wzięły udział dwie szkoły – nasza placówka oraz szkoła w Lubiczu Górnym. Każda ze szkół za udział w projekcie otrzymała nagrodę w postaci drona wyposażonego w kamerę. Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni voucherami do Cinema City, a zwycięzcy konkursów dodatkowo cennymi książkami lub innymi wydawnictwami edukacyjnymi. Nagrody wręczali przedstawiciele Rady Powiatu Toruńskiego: pan Mirosław Nawrotek - Członek Zarządu, pan Tomasz Zakrzewski - Przewodniczący Rady Powiatu oraz pani Mirosława Kłosińska - Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu i Sekretarz Gminy Obrowo. Wtorkowe spotkanie przebiegało w przemiłej atmosferze. W przekonaniu koordynatorów projektu zachwyt nad pięknem przyrody może być pierwszym krokiem do jej ochrony. Uczmy się dostrzegać piękno otaczającego świata i chciejmy je chronić. W imieniu Zarządu Stowarzyszenia oraz własnym serdecznie dziękujemy władzom samorządowym za okazaną pomoc i wsparcie podczas realizacji projektu.

KOLEJNE ZŁOTO DLA DRUŻYNY SP

Kolejne złoto dla chłopców z Obrowa!!! 
Tym razem w przełajowych biegach sztafetowych. Gratulujemy i życzy kolejnych sukcesów :-)

ZŁOTE PIŁY 2017

W piątek (13 października) na piątej godzinie lekcyjnej odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podobnie jak w latach poprzednich Samorząd Uczniowski przygotował plebiscyt dla nauczycieli i pracowników szkoły - "Złote Piły 2017". Mimo pechowej daty uroczystość dostarczyła wielu emocji i wrażeń. Nagrodzeni w plebiscycie otrzymali pamiątkowe statuetki, a nasi uczniowie pod opieką p. Janasza Lewandowskiego uświetnili obchody występami wokalnymi i instrumentalnymi. Nie zabrakło podziękowań, życzeń i wzruszeń. Kto otrzymał wyróżnienia i jak wyglądała gala finałowa prezentujemy poniżej.

OPEN THE DOOR

W nietypowy sposób uczniowie klasy 7 a i 7 b spędzili wczorajsze popołudnie. Były to zajęcia w niezwykle ciekawym miejscu jakim jest Open the door. Miejsce to jest alternatywą dla klasycznych form rozrywki. Na miejscu zostaliśmy zaproszeni do specjalnie przygotowanych 5 pokoi. Klimat pomieszczeń, manualno-umysłowe zagadki, a także efekty akustyczne pozwoliły nam na chwilę przenieść się w inny świat. Po tych jakże niezwykle emocjonujących zajęciach była pora na wspólny posiłek. Wyjazd uznajemy za udany.

Konkursy w ramach "Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia"

Konkurs plastyczny i konkurs informatyczno - plastyczny związany ze Światowym Dniem Tabliczki mnożenia rozstrzygnięty. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy tak licznie wzięli udział w obydwóch konkursach. Poniżej lista nagrodzonych:
Konkurs plastyczny:
I m. - Julia Kowalska IIA, Wiktoria Gęsicka - VIb, Gabriela Arkuszewska - VIb
II m. - Bartłomiej Rutkowski - V, Alicja Jagielska - VIa
III m. - Martyna Zalewska - VIIa, Patrycja Marchlewska - VIIa, Aleksandra Iwaniuk - IIA, Aleksandra Baranowska - IIB, Wiktoria Cichoracka - IIB

Konkurs plastyczno - informatyczny:
I m. - Nikodem Paczkowski - VIa
II m. - Wiktor Bruzdowski - VIa
III m. - Weronika Malczak - VIIb

WIECZORNICA 2017

We wtorkowy wieczór po raz kolejny spotkaliśmy się, aby upamiętnić myśl i nauczanie naszego patrona, Jana Pawła II. W stołówce naszej szkoły zgromadzili się licznie przybyli goście. Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” i właśnie prezentacji tego wyzwania poświęcone były wiersze, scenki i utwory muzyczne składające się na program artystyczny. Można było usłyszeć teksty Jana Pawła II i Edwarda Stachury przeplatane pieśniami wspaniale wykonywanymi przez zespół pod kierunkiem pana Janusza Lewandowskiego. Muzyczną stronę imprezy niezwykle wzbogacił też występ Sebastiana, Mikołaja i Ignacego z klasy III B. Na zakończenie uczennica klasy V Marcelina Mazur zadeklamowała piękny wiersz poświęcony papieżowi – Polakowi. Jego fragment brzmi: Nie trzeba płakać po umarłym skończyć się musi, to co zaczęło, on nam przecież tak wiele zostawił proste słowa, myśl wielką i dzieło. Te słowa najlepiej ujmują ideę wieczornicy. Mamy nadzieję, że montaż słowno – muzyczny zapewnił sporo wzruszeń, a także skłonił do zadumy nad tym jak ważna w naszym życiu jest nadzieja, do której mimo wszystko mamy prawo.

"Od zachwytu nad pięknem przyrody do jej ochrony"

Co wspólnego ma poemat Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz” z ochroną przyrody? Otóż okazuje się, że całkiem sporo. Dziś w naszej szkole odbył się konkurs na recytację opisu przyrody z „Pana Tadeusza”. Była to pierwsza część projektu pn. „Od zachwytu nad pięknem przyrody do jej ochrony”. Uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie ze szkoły w Lubiczu Górnym recytowali fragmenty ukazująca piękno otaczającej nas natury. Mogliśmy posłuchać opisów drzew, lasów, grzybów, chmur, zachodów słońca, ptaków, burzy. Warto wiedzieć, że Adam Mickiewicz z zamiłowania był przyrodnikiem i w swoich utworach połączył piękno poetyckiego słowa ze świetną znajomością świata przyrody. Recytację utworów umilił występ muzyczny przygotowany przez Olę Cymer z II B oraz uczniów z III B – Ignacego Gąsiorowskiego, Sebastiana Kamińskiego i Mikołaja Młotkowskiego. Lista laureatów konkursu zostanie ogłoszona na uroczystym zakończeniu projektu. Tymczasem wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni voucherami do Cinema City. Gratulujemy.

Joanna Karczewska

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Ostatni tydzień minął pod znakiem kampanii wyborczej. Najpierw uczniowie wybierali opiekuna, a następnie Zarząd SU. Opiekunem SU ponownie został wybrany p. Przemek Piotrowski (to już czwarta kadencja tego nauczyciela z regulaminową roczną przerwą). Funkcje w Samorządzie Uczniowskim pełnić będą: Mateusz Ruszkowski - Przewodniczący SU, Franciszek Motyka - Wiceprzewodniczący SU, Mikołaj Młotkowski - Wiceprzewodniczący SU, Nikola Bojarska - Skarbnik SU, Szymon Bielak - Sekretarz SU, Alicja Więckowska - Sekretarz SU. Gratulujemy zaufania społeczności uczniowskiej i życzymy owocnej pracy!

BIEG NA ORIENTACJĘ

26 września odbył się w naszej szkole bieg na orientację. Była to już druga edycja tej imprezy sportowej. Aktywność na świeżym powietrzu połączyliśmy ze sprzątaniem świata.
W biegu brali udział uczniowie klas 4-6 wraz z przydzielonym nauczycielem, który pełnił opiekę nad grupą podczas przemierzania trasy. Prowadziła ona głównie przez tereny leśne z metą na szkolnym boisku trawiastym. Sześć klas startowało po sobie z 10-cio minutowym opóźnieniem, tak aby nie spotkały się na trasie. 
Oprócz szybkiego biegu drużyna musiała wykazać się spostrzegawczością, logicznym myśleniem i zespołowością. Niezbędna okazała się także wiedza z lekcji przyrody. Wszystkie klasy szczęśliwie i bezpiecznie dotarły do mety. Czas, zdobyte wyrazy i kompletne hasło składały się na ostateczny sukces danej klasy.
Najlepiej poradziła sobie klasa 5a, która zdobyła łącznie 123 punkty. Kolejno uplasowały się 4b – 118 punktów, 6b – 113 punktów, 4a -108 punktów, 5b – 103 punkty, 6a – 98 punktów. 
Podczas zliczania punktów całe klasy ruszyły w teren jeszcze raz, tym razem w rękawiczkach i z workami w ręku. Zbieraliśmy z okolicy odpady w ramach akcji sprzątania świata, która w tym roku była pod hasłem „ Nie ma śmieci, są odpady”. Finał z ogłoszeniem wyników zakończył nasze aktywne zmagania. 
Podziękowania dla wszystkich nauczycieli, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia oraz nauczycieli biorących udział w biegu.

J.M.

 

SP Obrowo Mistrzem Gminy

23 września w naszej szkole zorganizowane zostały Mistrzostwa Gminy Obrowo w mini piłce nożnej chłopców klas 4-6. Rozgrywki miały miejsce na szkolnym boisku trawiastym, a wzięło w nich udział pięć szkół z Brzozówki, Łążyna II, Osieka nad Wisłą, Dobrzejewic i Obrowa. Zagraliśmy systemem każdy z każdym. Od kilku lat rozgrywki były zdominowane przez szkołę z Obrowa, stąd i w tym roku nasza reprezentacja uchodziła za faworyta. Ten ciężar trzeba było udźwignąć. Pierwsze mecze pokazały, że będzie dobrze. Zwycięstwo z uczniami z Osieka 4:1 i z Łążyna 6:0 były przetarciem przed rywalizacją z najtrudniejszym rywalem - szkołą z Brzozówki. Od tego meczu wszystko zależało – kto wygra zostanie mistrzem. Nerwowy początek obu drużyn, ale to jako pierwsi nasi chłopcy strzelili gola, potem dwa kolejne i zakończyliśmy mecz 3:0. Na koniec zmierzyliśmy się z chłopcami z Dobrzejewic. Wygraliśmy 6:0 czym przypieczętowaliśmy mistrzostwo i awans na zawody powiatowe. 
SP Obrowo reprezentowali: Lorenc Bartosz, Dulkiewicz Igor, Majchrzak Tomasz, Gizela Kamil, Borkowski Adrian, Majchrzak Jacek, Chojnacki Kacper, Bartosz Stanisławski, Kowalski Miłosz, Opiekun: Jacek Makowski

J.M.

MISTRZOSTWO POWIATU TORUŃSKIEGO - PIŁKA NOŻNA

Mistrzostwo Powiatu Toruńskiego dla SP Obrowo!!
Po zdobyciu Mistrzostwa Gminy Obrowo nadszedł czas wyłonienia najlepszej drużyny w powiecie. W rywalizacji grupowej wygraliśmy dwa mecze odpowiednio 4:1 i 3:0. W jednym meczu rywal okazał się lepszy (1:0). Zajęliśmy pierwsze miejsce co premiowało nas awansem do strefy medalowej. W półfinale wygraliśmy 2:0 z drużyną z Turzna. Wreszcie upragniony finał. Zacięta rywalizacja wyrównanych drużyn, szanse bramkowe z obu stron a na tablicy wyników 0:0. Potrzebne były rzuty karne. Dopiero czwarta seria wyłoniła zwycięzcę. Najpierw nasz bramkarz wybronił strzał przeciwnika, a po chwili sam wykorzystał swoją szansę dając Szkole Podstawowej z Obrowa pierwsze w tym roku szkolnym Mistrzostwo Powiatu Toruńskiego. Wielkie brawa dla całej reprezentacji!!
J.M.

WSCHODZĄCA GWIAZDA SPORTU

Z przyjemnością przedstawiamy indywidualnego wicemistrza Powiatu Toruńskiego w biegach przełajowych Mateusza Ruszkowskiego. Mateusz jest uczniem III klasy gimnazjalnej w szkole w Obrowie. Jego pasja jest sport. Od trzech lat jest piłkarzem toruńskiego "Włókniarza". Gra na pozycji obrońcy w lidze B 1 junior. Treningi i mecze zajmują mu 4 popołudnia w tygodniu. Oprócz tego znajduje czas na działalność samorządową w szkole. Jest członkiem Samorządu Uczniowskiego, a ostatnio pracując w Szkolnej Komisji Wyborczej organizował wybory opiekuna Samorządu. Życzymy sukcesu na zbliżających się finałach wojewódzkich w biegach przełajowych w Bydgoszczy.

MALI SPORTOWCY

Sprawozdanie z realizacji zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu w ramach projektu „Mali Sportowcy” Turniej mini piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców klas IV szkół podstawowych. Realizacja projektu możliwa była dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Powiatu Toruńskiego oraz Urzędu Gminy Obrowo. Turniej „Mali sportowcy” odbył się 25 września 2017 roku na boisku Szkoły Podstawowej w Obrowie. W projekcie wzięło udział 70 uczniów. Zadaniem projektu była rekrutacja i przygotowanie dziewcząt i chłopców to turnieju mini piłki nożnej w celu rywalizacji i innymi szkołami z powiatu toruńskiego. W kategorii chłopców rywalizowały 4 drużyny z Obrowa, Brzozówki, Dobrzejewic i Łążyna II. Natomiast w kategorii dziewcząt w turnieju wystąpiły 3 drużyny: Obrowo, Łążyn II i Dobrzejewic. Po zaciętej rywalizacji mistrzem projektu w kategorii chłopców została drużyna z Brzozówki wygrywając z drużyną z Obrowa lepszym bilansem bramek. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Dobrzejewic, a czwarte miejsce zdobył Łążyn II. W kategorii dziewcząt mistrzem została drużyna z Łążyna II, Obrowo zajęło miejsce drugie, a Dobrzejewice były trzecie. W imieniu Zarządu Stowarzyszenia oraz Dyrekcji Szkoły w Obrowie, serdecznie dziękuję wszystkim za pracę i pomoc w realizacji projektu.

Mamy to!

Miło jest nam poinformować, że w wyniku pierwszego naboru wniosków do rządowego programu "Aktywna tablica" naszej szkole udało się pozyskać 14.000,00 zł dofinansowania na sprzęt IT. W ramach tego programu planujemy zakup dwóch dużych interaktywnych monitorów dotykowych. Wkład finansowy szkoły wyniósł 3.777,00 zł i został w całości przeznaczony na doposażenie szkolnej pracowni komputerowej.

 

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

„Spełniamy marzenia z tabliczką mnożenia” to jedno z wielu haseł jakie zostały stworzone w związku z obchodami VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas 4-7 szkoły podstawowej i klas2-3 gimnazjum po raz drugi obchodzili ten dzień. W tym dniu patrole uczniowskie sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Ci, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na 5 przykładów otrzymali tytuł "Eksperta Tabliczki Mnożenia" i słodki poczęstunek. Uczniowie klas IV - VII na lekcjach matematyki zmagali się z grami i zabawami związanymi z mnożeniem i dzieleniem. Dodatkowo został ogłoszony konkurs na plakat promujący ten wyjątkowy dzień i plakat na najlepszą grafikę wykonaną w wybranym programie komputerowy. Wyniki tych konkursów zostaną ogłoszone w najbliższym czasie. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział.

Konkurs na plakat promujący Europejski Dzień Języków Obcych

Moi Drodzy,
konkurs na plakat promujący Europejski Dzień Języków Obcych został rozstrzygnięty !!!
I miejsce - Wiktoria Zakrzewska (SP kl. IV A)
II miejsce - Anita Strzelecka oraz Kinga Tecmer (Gimnazjum kl. II C)
III miejsce - Kamil Adamczyk (SP kl. VI A)

Jeszcze raz gratuluję zwycięzcom !!!
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie i ciekawe pomysły :-)

Organizator konkursu
Monika Kosek-Frank

Europejski Dzień Języków Obcych

Za nami kolejna fantastyczna impreza językowa. 
26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w międzyklasowym turnieju. Drużyny odpowiadały na pytania dotyczące genezy języka, bawiły się w słowotwórstwo, rozwiązywały quizy językowe, używały alfabetu rosyjskiego a nawet zmagały się ze słownictwem w języku francuskim, hiszpańskim i litewskim. 
Zwycięzcą turnieju została klasa III B, drugie miejsce należy do klasy II A a trzecie miejsce wywalczyła w dogrywce klasa VII b.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Podsumowanie projektu "Szlakiem trzech rzek"

Sprawozdanie z realizacji zadania publicznego z zakresu upowszechniania turystyki i krajoznawstwa w 2017r pt."Szlakiem trzech rzek" - dwudniowy spływ kajakowy szlakami wodnymi regionu połączony z edukacją ekologiczną młodzieży gimnazjalnej. Realizacja projektu odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Powiatu Toruńskiemu w okresie maja-czerwca b.r. Zadanie polegało na przygotowaniu i realizacji dwudniowego spływu kajakowego szlakiem trzech rzek regionu – Ruźca, Drwęcy oraz Wisły. Zrekrutowana w maju młodzież gimnazjalna ZS w Obrowie została zaznajomiona z najważniejszymi aspektami kwalifikowanej turystyki kajakowej oraz zasadami bezpieczeństwa na wodach płynących po czym w dniach 2-3 czerwca wzięła udział w kulminacji projektu czyli dwudniowym spływie kajakowym. Podjęty w pierwszym dniu wysiłek pozwolił uczestnikom na poznanie uroków rzeki tzw. zwałkowej, czyli obfitej w żeremia bobrowe, powalone kłody, a jednocześnie sprawdzić swoją pomysłowość w ich pokonywaniu oraz sprawność fizyczną. Odpoczynek, posiłek i nocleg zaplanowano w sezonowej przystani kajakowej „Na granicy” w Elgiszewie. Drugi dzień spływu przebiegał popularnym w sezonie letnim odcinkiem rzeki Drwęcy na odcinku Elgiszewo - Złotoria wraz z kulminacją w postaci opływu Wisły do toruńskich bulwarów, gdzie uczestnicy zostali owacyjnie przywitani przez zatroskanych rodziców. W dniu 25 września w budynku SP w Obrowie odbyło się oficjalne podsumowanie projektu z udziałem przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Toruniu, władz Gminy Obrowo oraz dyrektora SP w Obrowie. W imieniu Zarządu Stowarzyszenia oraz Dyrekcji Szkoły w Obrowie, serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego zadania.

koordynator projektu

Paweł Adamski

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017 - CZYSTA DRWĘCA

"Nie ma śmieci - są surowce"

Pomysł sprzątania rzeki Drwęcy narodził się w umysłach młodzieży uczęszczającej do SP w Obrowie już w 2016 roku podczas realizacji projektów z zakresu turystyki i krajoznawstwa "Drwęca - z biegiem natury" oraz "Szlakiem trzech rzek" współfinansowanych przez Starostwo Powiatowe w Toruniu.

Okazało się wtedy, że rzeka zaliczana do dwudziestu najpiękniejszych szlaków kajakowych Polski, najdłuższy rezerwat ichtiologiczny w Polsce, ostoja ptactwa o randze europejskiej po każdym sezonie turystyczno - wędkarskim jest wciąż narażona na zanieczyszczanie opakowaniami z tworzywa PET oraz aluminium.

Korzystając z okazji udziału w ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata, przy nieocenionej pomocy dyrektora SP w Obrowie oraz przy sprzyjającej aurze blisko dwudziestoosobowa grupa uczniów uprzątnęła koryto rzeki na odcinku Lubicz - Złotoria. Ten niecodzienny wrześniowy spływ to mały, ale znaczący wpływ na świadomość nie tylko uczestników, ale wszystkich tych, którzy mieli okazję zobaczyć, co zostawia człowiek podczas swojej bytności na łonie natury i ile potrzeba trudu, aby to naprawić.

Nasza ekologiczno - kajakowa przygoda znalazła finał w przystani "Wygoda" w podtoruńskiej Złotorii, gdzie utrudzeni uczniowie mogli zregenerować siły podczas podsumowania w formie wspólnego ogniska oraz pieczenia kiełbasek.

Oby więcej podobnych inicjatyw uczniowskich oraz więcej rozsądku wśród tych, którzy odwiedzają piękne miejsca naszego regionu.

koordynator akcji
Paweł Adamski

Projekt Programu Wychowawczo - Profilaktycznego Szkoły

Zapraszamy Rodziców do zapoznania się z poniższym projektem Programu Wychowawczo - Profilaktycznego Szkoły. Prosimy o wyrażanie opinii o nim do dn. 28 września 2017 r. poprzez, np. e-dziennik, pisząc na adres p. Doroty Piątkowskiej. Będziemy wdzięczni za wszelkie sugestie.

pobierz

Nowy dizajn sali językowej

Od początku roku szkolnego uczniowie klas językowych w naszej szkole mogę zdobywać wiedzę i umiejętności w sali nr 10, która w czasie wakacji przeszła metamorfozę. Dzięki kolażowi (mapa i symbole Wielkiej Brytanii) sala lekcyjna zyskała nie tylko na atrakcyjności, ale również stała się namiastką Anglii w Obrowie.
Dzięki funduszom zewnętrznym, które udało zdobyć się szkole, mural wykonał pan Ariel Kula z Inowrocławia.
I jak Wam się podoba?

-)

Zaproszenie

Uczniowski Klub Sportowy „COMETS MAZOWSZE” ogłasza nabór do dziewczęcej drużyny sportowej w dyscyplinie SOFTBALL (szkolenie całoroczne).
SÓWKI CZERNIKOWO zdobyły w roku 2017 MISTRZOSTWO POLSKI W KAT. LITTLE LEAGUE SOFTBALL (10-12 lat) i reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Europy. Rozgrywając mecze z Włoszkami, Holenderkami i Czeszkami Sówki zdobyły 4. Miejsce w Europie.
Softballistki z gminy Czernikowo zapraszają do wspólnych treningów i gry rówieśniczki urodzone w latach 2003-2006. Treningi odbywać się będą w Czernikowie i Mazowszu. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel. 502 262 844.

Facebook: 
Sówki Czernikowo Softball
Comets Mazowsze Baseball Softball

Konkurs z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie !

26 września 2017 r. będziemy obchodzić w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji językoznawcy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie na plakat promujący Europejski Dzień Języków Obcych.
Technika wykonania pracy: dowolna
Format: minimum A3
Forma pracy: indywidualnie lub w grupie (maksymalnie do 3 osób)
Termin złożenia prac: do 25 września 2017 r. (u nauczycieli językoznawców)
Proszę o podpisanie plakatu na odwrocie (imię, nazwisko, klasa)

Każdy uczeń biorący udział w konkursie zostanie nagrodzony stosowną oceną z języka obcego. Natomiast autorzy 3 najciekawszych plakatów, oprócz oceny z przedmiotu, otrzymają również dyplomy oraz drobne upominki.

Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w zaproponowanym konkursie !!! :-)

Z poważaniem

Monika Kosek-Frank
nauczyciel j. niemieckiego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018