"Muzyka łagodzi obyczaje..."

 

Koncert instrumentów smyczkowych

Zostań św. Mikołajem

Biwak sportowo-profilaktyczny (Bezpieczna +)

Z piątku na sobotę w naszym gimnazjum odbył się biwak sportowo-profilaktyczny w ramach realizowanego projektu "Bezpieczna +". W imprezie udział wzięli uczniowie klas trzecich gimnazjum pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego - panów Tomasza Rumińskiego i Krzysztofa Lercha oraz wychowawców klas trzecich: p. Katarzyny Przytarskiej i p. Przemysława Piotrowskiego. 
Spotkanie rozpoczęło się od warsztatów na temat "Rozwiązywanie konfliktów metodą mediacji", które poprowadził p. Stefan Mucha- trener rozwoju personalnego i radca prawny.
Kolejnym punktem spotkania było wspólne pieczenie pizzy. W szkolnej kuchni p. Tomek Rumiński odkrył przed nami swoje oblicze kulinarne. Wszyscy zgodnie przyznaliśmy, że pizza a'la Tomek jest najlepsza jaką jedliśmy :-)
Po pysznej i trochę kalorycznej kolacji rozegraliśmy bardzo długi mecz w siatkówkę.
Ostatnim punktem było wspólne oglądanie filmu.
Następnego dnia rano po śniadaniu wróciliśmy do swoich domów.

Biwak sportowo - profilaktyczny

Warsztaty teatralne w Horzycy - Bezpieczna +

14572696 1065421503578651 369925616 oPiątego października 2016 roku grupa teatralna z klasy II B uczestniczyła w warsztatach teatralnych. Zajęcia odbyły się na deskach teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, a prowadziła je aktorka tegoż teatru -pani Mirosława Sobik. Zabawa była przednia, a przy tym w jakiej scenerii! Nieczęsto uczniowie mają okazję znaleźć się nie tylko na widowni w roli widzów, ale na scenie teatralnej. Po warsztatach, na których uczniowie ćwiczyli wyrażanie emocji, młodzież obejrzała teatralną adaptację „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza. Prowadząca warsztaty aktorka wcielała się tam w postać Jagienki ze Zgorzelic. Dla uczniów z pewnością niemałym przeżyciem był fakt, że mogą zobaczyć na scenie kogoś, kto zaledwie kilka godzin wcześniej życzliwie i serdecznie dzielił się z nimi swoim zawodowym doświadczeniem. 

is320