Konkurs plastyczny

Półkolonie letnie 2021

Szanowni Uczniowie i Rodzice z klas 8 SPSerdecznie zapraszamy na PLENEROWY POKAZ ZAWODÓW, który odbędzie się 12.06.2021r. (sobota) w godz. 9.00-12.00. W pięknym otoczeniu szkoły będziecie mogli porozmawiać z nauczycielami, zapoznać się z ofertą szkoły, a także dla chętnych umożliwimy przejście procedury rekrutacyjnej.

Szczegóły na załączonym plakacie.

Serdecznie zapraszamy!

Społeczność ZSIŚ w Toruniu"

Wyprawa kajakowa uczniów klas VI i VII - Brda 2021

 
Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w dwudniowym spływie kajakowym i zapraszam na kolejne imprezy turystyczne organizowane w SP Obrowo. Pragnę nadmienić, że wyjazd doszedł do skutku dzięki funduszom unijnym pozyskanym przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Toruniu.
Paweł Adamski
Eugeniusz Daniszewski
 
 

Podsumowanie programu profilaktycznego "Trzymaj formę"

W tym roku uczniowie klas IV-VIII brali udział w projekcie profilaktycznym „Trzymaj formę" Celem podjętych działań było upowszechnienie zdrowych nawyków żywieniowych poprzez współdziałanie uczniów, nauczycieli i rodziców. Uczniowie na zajęciach zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania oraz ze znaczeniem poszczególnych składników w diecie i witamin. Dowiedzieli się również na co zwrócić szczególną uwagę podczas przygotowywania zdrowych posiłków. Brawo dla wszystkich uczestników za zaangażowanie!

 

 

Bezpieczne wakacje

Wakacje tuż tuż... Bezpieczeństwo naszych uczniów jest najważniejsze. Poprosiliśmy Straż Gminną w Obrowie o przeprowadzenie warsztatów z  uczniami  klas I-IV.  Najmłodsi uczniowie uważnie słuchali  p. Gajewskiego i uzyskali odpowiedź na pytanie: Jak bezpiecznie spędzić wakacje?

 

 

Kolejny sukces naszej uczennicy Amelii Wierzby

 
05.06.2021 ROKU NA TURNIEJU W BYDGOSZCZY
AMELIA WIERZBA ZDOBYŁA 1 MIEJSCE ZDOBYWAJĄC TYTUŁ MISTRZYNI POLSKI FEDERACJI WADF (WORLD ARTISTIC DANCE FEDERATION) W KATEGORII CONTEMPORARY SOLO IMPROVISATION 12-13 LAT, ORAZ DRUGIE MIEJSCE W KATEGORII JAZZ SOLO IMPROVISATION 12-13 LAT
 
 

Dzień Dziecka w klasach 1-3

KUJAWY PEŁNE MUZYCZNEJ WRZAWY

Zachęcamy wszystkich do głosowania na Podwórko Nivea przy Zespole Szkół w Osieku nad Wisłą

 Może za rok to my będziemy potrzebowali wsparcia innych szkół

 

 

Nabór wniosków do gminnej Akademii Zdolnych

10 stypendiów po 3 000 zł na ucznia - zapraszamy do zgłaszania stypendystów naszej elitarnej gminnej Akademii Zdolnych. Na wnioski czekamy do 15 czerwca.
Po szczegóły zapraszamy tutaj: https://bit.ly/3fhJMAc
#razemdlaobrowa #Obrowonaszagmina

 

 

KOCHANI UCZNIOWIE KLAS ÓSMYCH

Zaproszenie na koncert

Rekrutacja uzupełniająca

Terminy rekrutacji 2021

 

Od 17 maja uczniowie mogą składać wnioski o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych będą ogłoszone 2 sierpnia. Szczegółowy harmonogram postępowania rekrutacyjnego https://gov.pl/web/edukacja-i-nauka/terminy-rekrutacji-do-szkol #edukacja #ósmoklasista #rekrutacja

 

 

"W kraju Polan. O dawnej Polsce"

"W kraju Polan. O dawnej Polsce" to kolejna książka omawiana w klasie 1b. Uczniowie dowiedzieli się w jakim roku odbył się chrzest Polski oraz poznali znaczenie słów takich jak: podplomyki, wiwatować, amulet, zagon, arcybiskupstwo. Książka omawiana była również w języku angielskim

 

 

XX Gminny Otwarty Konkurs Literacki im. K. K. Baczyńskiego

W XX Gminnym Otwartym Konkursie Literackim im. K. K. Baczyńskiego "Rzeczy niepokój" oceniono kilkadziesiąt prac uczniów i dorosłych z Czernikowa, Obrowa, Kawęczyna ,Golubia Dobrzynia, Węgierska. Jury w składzie: p. Grażyna Kasprowicz, p. Grażyna Buczyńska, p. Dorota Pucińska, p. Marzenna Daszkowska, p. Monika Piątkowska, Anna Ziółkowska, p. Kamila Bułakowska przyznało następujące nagrody i wyróżnienia

W kategorii uczniowie:
Nagroda: Karina Pajda (legenda),
Liliana Jankowska (bajka z ilustracjami), Aleksandra Lipińska (wiersz)
Nagroda - wyróżnienie:
Nina Jabłońska (legenda) , Zofia Lebowska (zestaw wierszy) ,Wiktoria Kwiatkowska (zestaw wierszy), Zuzanna Trendewicz ( bajka i wiersz), Marcelina Mazur. (legenda)

 

 

JAN PAWEŁ II NASZ PATRON

18 maja mija 101. rocznica urodzin Karola Wojtyły, od 16 października 1978 r. - papieża Jana Pawła II. Wkrótce po śmierci został on ogłoszony błogosławionym a następnie świętym Kościoła katolickiego.
Jan Paweł II w 2003 roku został ogłoszony patronem Szkoły w Obrowie. To zaszczyt dla naszej szkoły mieć za patrona największego z Polaków. Jest to też wielkie wyzwanie, by w swoim życiu kierować się wartościami, którym służył i które niezmordowanie głosił nasz wielki rodak.

Świadomość odpowiedzialności, która na nas spoczywa, wyrażają słowa hymnu naszej szkoły:

Ojcze święty nasz rodaku, wielki papieżu Polaku

Ciebie poznał świat już cały, Twe nauki światło dały

ref. Naucz nas dobrymi być, naucz z Bogiem zawsze żyć

Niechaj pokój będzie w nas, niech miłości przyjdzie czas.

Treści słów Twych zgłębiać chcemy, w nasze życie je niesiemy

Bo są dla nas drogowskazem, ideałów Twych obrazem.

 Pod Twym płaszczem wędrujemy, tutaj wiedzę zdobyć chcemy

W dorosłe wchodzimy bramy, do Ciebie dzisiaj wołamy.

 

 

Zawody karate tradycyjnego z udziałem naszych uczniów

W sobotę w dniu 8 maja 2021 r w Toruniu w Hali Sportowej UCS UMK odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i juniorów w Karate Fudokan oraz VII Turniej Toruńskiego Smoka w Karate Tradycyjnym i Fudokan we wszystkich grupach wiekowych .
W zawodach startowało około 170 zawodników z 26 klubów Polskiego Związku Karate.

Organizatorem był Akademicki Klub Karate Tradycyjnego.

Wyniki zawodów dostępne są na www.akkt.torun.pl.

 

 

Dyżury wakacyjne dla oddziałów przedszkolnych i przedszkoli

Zarządzenie Nr 29/2021

Wójta Gminy Obrowo

z dnia 8 marca 2021 r.

w sprawie zasad organizacji dyżuru wakacyjnego dla oddziałów przedszkolnych

i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Obrowo

Na podstawie art. 30 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. Dz.U.2020.713 ze zm.), § 12 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli (Dz.U. z 2019 r. poz. 502), na wniosek dyrektorów przedszkoli i szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi,

Wójt Gminy Obrowo zarządza, co następuje:

§ 1.

Informacje dotyczące wykazu dyżurów wakacyjnych oraz zasady ich funkcjonowania, będą zamieszczane rokrocznie do dnia 31 marca danego roku, na stronie internetowej www.obrowo.pl, tablicach ogłoszeń w Urzędzie Gminy Obrowo oraz na stronach internetowych placówek oświatowych.

§ 2.

1. Wprowadza się „Zasady rekrutacji dzieci uczęszczających do przedszkoli publicznych prowadzonych przez gminę Obrowo na okres wakacji”, które stanowią załącznik nr 1 do zarządzenia.

2.Wprowadza się „Harmonogram dyżurów wakacyjnych dla oddziałów przedszkolnych i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Obrowo”, który stanowi załącznik nr 2 do niniejszego zarządzenia.

§3.

Wzór karty zgłoszenia o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny stanowi załącznik nr 3 do zarządzenia.

§ 4.

Wzór upoważnienia do odbioru dziecka stanowi załącznik nr 4 do zarządzenia.

§ 5.

$11.       Wykonanie zarządzenia powierzam dyrektorom przedszkoli i szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi prowadzonych przez Gminę Obrowo.

$12.       Nadzór nad wykonaniem zarządzenia powierzam Kierownikowi Referatu Organizacyjno-Oświatowego w Obrowie.

§ 6.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

Niezbędna dokumentacja do pobrania w zakładce "Oddziały przedszkolne" - http://spobrowo.pl/oddzialy-przedszkolne

 

 

Apel

Sukces uczennicy Amelii Wierzby

W ostatni czwartek Amelia Wierzba, uczennica naszej szkoły odniosła ogromny sukces.
W dniach 12-16 maja odbywają się w Raszynie Krajowe Mistrzostwa IDO (International Dance Organisation) w kategorii Modern&Contemporary. To najwyższe rangą zawody w Polsce. Wieloletnia, ciężka praca zaowocowała tytułem finalisty w kategorii Solo Kobieta Modern Children. Amelia zaprezentowała się wśród ponad 150 innych tancerek. Przechodząc kolejne etapy turnieju weszła do ścisłego finału i wywalczyła 6 miejsce. Jest to bardzo duże osiągnięcie.
Serdecznie gratulujemy Amelii i życzymy kolejnych sukseców

 

Wyspa książek

13 maja uczniowie klas I SP zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Pani Monika Trawińska zaprosiła pierwszaków na "Wyspę Skarbów" gdzie czekały na nich zagadki i inne atrakcje. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali na pamiątkę książki oraz sporą ilość wrażeń z pirackiej wyspy:-)

UWAGA KLASY 8!!!


13 maja o godzinie 17:00 Akcja REKRUTACJA - szkolenie dotyczące obsługi systemu naboru elektronicznego. Poniżej link do spotkania.
https://www.youtube.com/watch?v=gNfrvORM4IM

Kiermasz dobroczynny

Powiatowy konkurs dla klas 1-2 SP

Nagraj krótki film z własną interpretacją wiersza i wyślij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Szczegóły w regulaminie poniżej.

Akcja czytelnicza dla uczniowie z klas 1-3

 Organizator - Biblioteka Gminna. Wypożycz książki i zbieraj naklejki. Czekają nagrody dla pierwszych 20 osób.

Mistrzowie!!! Bracia Rybaccy

Cieszymy się z sukcesu naszych uczniów. Mistrzowie!!! Bracia Rybaccy- Witek kl. Ia i Bartek VIa. Brawo

Grupa chłopców :
Junior Młodszy - Łukasz Donczyk 3 złote medale i 1 srebrny – AKKT Toruń – 500,-
Grupa C - Wiktor Kowalski 2 złote i 1 srebrny medal – AKKT Toruń – 300,-
Grupa B - Witold Rybacki (SP Obrowo)2 złote i 1 brązowy medal – AKT Budo Obrowo 100,-
Grupa C - Wiktor Rybski (SP Czernikowo)2 złote i 1 brązowy medal – AKT Budo Obrowo 100,-
Pozostali zawodnicy AKT Budo z Obrowa zdobyli również wiele medali.
 
 
 

Powrót do szkoły

 

 

 

 

Kolejne sukcesy w konkursie recytatorskim!

Kolejne sukcesy w konkursie recytatorskim!

Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły – Zuzanna Pęziak (kl. 8b) oraz Cecylia Motyka (kl. 8a) zostały nagrodzone w XVI Konkursie Recytatorskim Poezji K.K. Baczyńskiego „Znów wędrujemy ciepłym krajem…”.
Konkurs odbył się online i miał zasięg wojewódzki.
Serdecznie gratulujemy Zuzi i Cecylii oraz zapraszamy do wysłuchania recytacji!

 

 

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Obrowie - Strona główna | Facebook

 

 

 

 

Nauczanie hybrydowe

 

 

 

 

Nowy Regulamin stołówki szkolnej

 

Regulamin obowiązuje od 1 maja 2021 roku i jest do pobrania tutaj:Regulamin stołówki od 01.05.2021

 

 

 

WIWAT MAJ! TRZECI MAJ!

Apel z okazji tego wydarzenia na:- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Obrowie - Strona główna | Facebook

 

 

 

 

 

 

 

Sukces Marceliny Mazur

Miło nam poinformować, że Marcelina Mazur z klasy VIII b została laureatką (I miejsce) IX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Poetycka podróż z Agnieszką Osiecką i Wisławą Szymborską; Gronowo 2021”. Konkurs odbył się online i jest wpisany na listę Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Serdecznie gratulujemy Marcelinie i zapraszamy do obejrzenia zwycięskiego nagrania!

nagranie na:Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Obrowie - Strona główna | Facebook

 

 

Harmonogram nauczania hybrydowego

 

 

Wyniki konkursu Ekologicznego - EKOINSTRUMENT

Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się konkurs dla klas 1-3. Poniżej zamieszczamy wyniki Konkursu Ekologicznego EKOINSTRUMENT wraz z pracami uczestników. Ogromne gratulacje za zaangażowanie!!!

 

 

 

 

Dzień Ziemi 2021 - plakaty uczniowskie

 

22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi (Earth Day )to wydarzenie obowiązkowe w kalendarzu każdego miłośnika przyrody. Jest to idealny moment w roku na podkreślenie znaczenia wspólnego dbania o naszą planetę i promowanie postaw proekologicznych. To także dobry czas na zastanowienie czy nasze codzienne nawyki są przyjazne dla środowiska .

Dlatego również uczniowie klas IV - VIII na lekcjach geografii i biologii zastanawiali się „Co mogą zrobić, aby codziennie przyczyniać się do poprawy stanu środowiska naturalnego . Przecież czyste środowisko ma ogromne znaczenie dla zdrowia i dobrostanu ludzi. Może to , co zaproponowali zmotywuje nas do zmiany przyzwyczajeń.”

 

 

 

 

Konkurs matematyczny "Kangur 2021"

Już jutro kolejna edycja konkursu "Kangur". Zapraszamy wszystkich zapisanych uczniów na godz. 8:30 do szkoły w Obrowie.

 

 

 

Wojewódzki konkurs plastyczny

 

 

 

Nowe zasady od 19 kwietnia

Od 19 kwietnia #przedszkola wracają do pracy stacjonarnej. Możliwe będzie także prowadzenie zajęć sportowych w określonych typach szkół. Wprowadzono też zmiany dotyczące zajęć praktycznej nauki zawodu. Rozporządzenie w tej sprawie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Projekt ekologiczno-charytatywnym „Zbieramto w szkole".

 

 

Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w projekcie ekologiczno-charytatywnym „Zbieramto w szkole". To cenna inicjatywa oparta na zasadzie „zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody".

Podczas akcji zbierane są m.in. surowce wtórne, a środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży są przekazywane na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii. Za udział w programie uczniowie otrzymują nagrody.

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie zostaną umieszczone przy wejściu głównym specjalne pojemniki na surowce, które będzie można przekazywać na rzecz opisanego projektu. 

Co zbieramy:

1. Złomu srebra - czyli np. porwanych łańcuszków
2. "Małych" elektrośmieci - zużytych baterii, starych telefonów komórkowych, tabletów
3. Klocków LEGO - najlepiej z opakowaniami i instrukcjami
4. Zegarków tarczowych
5. "Dobrych monet" - pieniądzy z całego świata, bez różnicy czy aktualnie używanych czy wycofanych z obiegu
6. Znaczków pocztowych - nowych i używanych (prosimy wycinać z zachowaniem 1 cm marginesu) 

Odgórnie inicjatorem akcji jest Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa – Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Więcej informacji znajdą Państwo na stronach https://www.zbieramtowszkole.pl/ i http://zbieramto.pl/

 

 

 

Nabór do Liceum w Dobrzejewicach

Konsultacje Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia dla województwa kujawsko-pomorskiego.

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszam na organizowane wspólnie z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem konsultacje Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia dla województwa kujawsko-pomorskiego.
Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski.

Jest to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmiemy dyskusje poświęcone sprawom najważniejszym dla młodego pokolenia Polaków. Celem Konsultacji wojewódzkich jest wypracowanie rozwiązań, zebranie opinii i pomysłów, które zostaną uwzględnione w dokumencie strategicznym.
Aby wziąć udział w wydarzeniu należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem: https://strategiadlamlodych5.webankieta.pl/ .
Konsultacje dla województwa kujawsko-pomorskiego odbędą się 27 kwietnia br. od godz. 17:00 do godz. 20:00 poprzez platformę Webex. Link do wydarzenia zostanie przesłany osobom zarejestrowanym na wydarzenie w wyznaczonym terminie.
Ostateczny termin na wypełnienie formularza to poniedziałek (26.04.2021), do godz. 12:00.
Zapraszamy na stronę https://www.gov.pl/dlamlodych, gdzie znajdą Państwo materiały dotyczące konsultacji.
Zachęcam do obserwowania profili Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem na portalach społecznościowych, na których będziemy informować o pracach nad Strategią na rzecz młodego pokolenia.

 
 
 

 

 

Komunikat Ministra Zdrowia z 14.04.2021

 

 

 

 

"Maszeruje wiosna"

"Maszeruje wiosna", a dzieci z 1b depczą jej po piętach...

 

 

 

 

"Akademia Bezpiecznego Puchatka"

Uczniowie klas 1a i 1b wzięli udział w kolejnej edycji akcji "Akademia Bezpiecznego Puchatka". Akademia uczy dzieci jak zadbać o bezpieczeństwo w różnych sytuacjach: w szkole, w domu, w internecie. BRAWO

 

 

 

 

Konkurs ekologiczny

 

 

KOMUNIKAT

"W związku z obecną sytuacją epidemiczną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych podaje się do publicznej wiadomości także na stronie internetowej administratora" do treści klauzuli informacyjnej przygotowanej dla potrzeb prowadzonych postępowań rekrutacyjnych może mieć miejsce, o ile w świetle ww. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem, funkcjonowanie danej jednostki sektora oświaty zostanie ograniczone".
LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZEDSZKOLA
NA ROK SZKOLNY 2021/2022
Zakwalifikowanie dziecka do przedszkola nie jest jednoznaczne z przyjęciem. Warunkiem przyjęcia dziecka do przedszkola jest złożenie przez rodzica/prawnego opiekuna pisemnego oświadczenia woli przyjęcia.
Podpisane oświadczenie należy złożyć w dniach od 12.04.2021 do 15.04.2021 r. w sekretariacie - ul. Aleja Lipowa 39 w godzinach 800 – 1400 .
Wzór formularza oświadczenia jest dostępny na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie.
Rocznik 2018
1. Churska Lena
2. Cierniak Klara
3. Czubak Jakub
4. Falkiewicz Wojciech
5. Górzyński Szymon
6. Grębicka Hanna
7. Jernatowska Nadia
8. Kujawa Gniewosz
9. Kulczykowski Aleksander
10. Kwiatkowska Antonina
11. Laskowski Adam
12. Lewandowska Emilia
13. Lipińska Marcelina
14. Majewski Antoni
15. Młodzik Jakub
16. Pączkowski Mieszko
17. Rusinek Aleksander
18. Ryłowicz Bartosz
19. Sajnóg Paweł
20. Trzciński Sylwester
21. Wierzbicka Aleksandra
22. Wolska Helena
23. Zakierski Leon
24. Zieliński Mirosław
25. Zygnerski Szymon
Rocznik 2016
1. Urbańska Izabela
2. Durmowicz Alicja
3. Borkowska Maria
4. Kwiatkowski Franciszek
Rocznik 2015
1. Burek Zofia
2. Blomkowska Maja
3. Dzienisz Alicja
4. Jarzębowska Karina
5. Mokwińska Zofia
6. Parkitny Wojciech
7. Sajnóg Antonina
8. Stężewska Nadia
9. Suchocki Kamil
10. Szatkowski Maksymilian
11. Zielińska Julia
LISTA DZIECI NIEZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZEDSZKOLA
NA ROK SZKOLNY 2021/2022
Rocznik 2018
Zieliński Kornel
Rocznik 2017
1. Ślipko Lena
2. Błotnicki Adam
3. Jarzębowska Kasjana
4. Laskowski Rafał
5. Śledź Krzysztof
6. Majewski Franciszek
7. Dzienisz Radosław
8. Zakrzewska Hanna
9. Nowacka Marta
10. Bogacz Kacper
11. Domachowska Pola
12. Strzelecka Aleksandra
Rocznik 2016
1. Obajtek Maja
2. Wierzbicka Lena
3. Trzciński Piotr
4. Rasińska Zofia
5. Pniewski Jakub
6. Wojtysiak Zofia

PAMIĘTAMY

21.37 - 2.IV.2005r.
To już 16 lat jak Nasz Patron -
św. Jan Paweł II
odszedł do Domu Ojca.

Zakończenie konkursu OZDOBY WIELKANOCNE

 

Konkurs „OZDOBY WIELKANOCNE” dobiegł końca. Otrzymaliśmy od Was 17 prac. Jury stanęło przed niełatwym wyborem. Prace są naprawdę wyjątkowe i widać, że włożyliście w ich tworzenie wiele pracy.
Dziękujemy za Wasz udział!

Wyróżnienie otrzymali:

Agatka Wojciechowska 1b,
Jagoda Kawczyńska
Liwia Rutkowska ,
Albert Piński,
Szymon Borowski,
Michalina Porębska,
Antek Szeról,

Pozostali uczestnicy to:

Kacper Zieliński 1b,
Borys Maćkiewicz 2b,
Marcelina Boniecka 1b,
Nadia Ziółkowska 2b,
Emilia Lewandowska 3b,
Hubert Tomaszewski 2b,
Szymon Suchocki 1a,
Ola Strzelecka 1b,
Joanna Borowska 3c,
Mikołaj Sieradzki 3a,
Witold Rybacki I,

Wszystkie wymienione osoby zapraszam do odbioru nagród na świetlice szkolną.

 

 

 

 

Światowy Dzień Zespołu Downa

Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w akcję i założyli kolorowe skarpetki, które są symbolem solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa.

Witamy wiosnę wierszem!


Konkurs literacki ,,Wiosna wierszem pisana” został rozstrzygnięty. W kategorii klas IV-VI zwycięzcą została Karina Pajda z klasy VI a,
a w kategorii klas VII-VIII Marcelina Mazur z klasy VIII b.

Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Kwiatkowska kl. IV a,
Julia Brzychczy kl. IV b, Wiktor Bąk kl. V, Borys Norkowski kl.VI c, Zuzanna Wiśniewska kl. VI c, Karolina Łepska kl. VII a,
Amelia Kowalska kl. VII a, Weronika Marecik kl. VII b,
Marek Wojciechowski kl. VII b.

Gratulujemy!
Organizatorzy konkursu:
Monika Bibersztajn, Dorota Piątkowska

Przywitanie wiosny w klasach I-III

 

 

Komunikat Ministra Zdrowia

 

 

Akademia Zdolnych w Gminie Obrowo

Wśród uchwał, które Pan Wójt proponuje radnym, jest utworzenie w Obrowo - nasza gmina AKADEMII ZDOLNYCHAKADEMII ZDOLNYCH 

stypendia dla wyjątkowych uczniów gminy. Chciałbym, aby nagradzani byli nie tylko szkolni prymusi. Proponuję przyznanie pieniędzy uczniom wybitnym pod różnymi względami: sportowcom, artystom, wolontariuszom. Więcej na https://bit.ly/3tsW39cAkademia Stypendystów  byłaby elitarna: stypendium przyznawalibyśmy co rok wąskiemu gronu uczni

Konkurs "Zapiszmy Pi"

 

 

 

Dzień liczby PI

 

Dziś Święto liczby Pi. Przedstawiamy prace uczniów naszej szkoły nadesłane na konkurs "Zaprojektuj liczbę Pi". Niezwykle pomysłowe, narysowane na kartkach, wycięte ze styropianu, ułozone czy zaprojektowane jako koszulka.

Światowy Dzień Matematyki 2021

 

Dzieci rozwiązywały zadania matematyczne, które doprowadziły ich do rozwikłania tajnego szyfru. Dzięki niemu mistrzowie matematyki otworzyli skrzynkę z nagrodami

 

 

 

Lenka Borkowska Licytacje dla Lenki - Walka z Glejakiem

Lenka wraz z mamą obecna była przy przekazywaniu serca na nakrętki dla Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Obrowie

 

 

W dniu dzisiejszym odbyła się sprzedaż ciast, której celem była zbiórka pieniędzy na leczenie Lenki.

Słodkości przygotowane przez rodziców uczniów oraz pracowników szkoły rozeszły się błyskawicznie. Dzieci okazały dużo serca i empatii, dzięki czemu udało się zebrać 600 zł. Pieniądze zostały przekazane rodzicom Lenki.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję.

 

 

 

 

 

 

Szkolny konkurs językowy „You’ve got talent”

8 marca podsumowaliśmy szkolny konkurs językowy „You’ve got talent”. I miejsce zajęli: Marysia Jachowska i Bartosz Głazowski. Wyróżnienie zrobili Jan Stopa i Oliwier Dulkiewicz. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Kobiet w klasach I-III

Święto liczby PI

12 marca ochodzimy Dzień Matematyki a 14 marca to Święto liczby Pi. Dla nas matematyków to ważne daty :) z tej okazji ogłaszamy konkurs: „Zrób sobie pi”. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń naszej szkoły. Zasady konkursu:
1. Wymyśl swoje własne pi -może to być rysunek, rzeźba, figura, ciasto, biżuteria, haft, grafika - cokolwiek wymyślisz.
2. Zrób dobrej jakości zdjęcie swojego dzieła oraz przygotuj krótki opis na temat jego wykonania.
3. Zdjęcie pracy wraz z opisem prześlij na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 13 marca 2021r w tytule wiadomości wpisując: „Konkurs Pi” oraz imię, nazwisko i klasę.
4. Zdjęcia zostaną opublikowane na szkolnym Facebooku.
5. Wygra praca z największą liczbą polubień.
6. Rozstrzygnięcie konkursu 16 marca 2021 roku.
Zapraszamy wszystkich do udziału. Nauczyciele matematyki

Wielki SUKCES braci Rybackich!

Witek- kl. Ia i Bartek-kl. VIa - wzięli udział w Ogónopolskim Turnieju Karate. Jesteśmy z Was dumni. BRAWOhttps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfe/1/16/1f44f.png");">

WARTO CZYTAĆ!!!


Uczniowie z klas I-IIISP wzięli udział w akcji czytelniczej BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI, której celem było przywitanie uczniów wracających do szkół z nauczania zdalnego i zachęcenie do aktywnego korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej. Najbardziej aktywni czytelnicy otrzymali dyplomy i nagrody:
Ia - Ksawery Popławski,
Ib - Paulina Cierniak, Kacper Zieliński, Albert Piński,
IIIa - Maria Jachowska, Amelia Zakrzewska, Bartosz Głazowski,
IIIc - Joanna Borowska, Maciej Lubowicz.
Gratulujemy pasji i wytrwałości. M. Trawińska

Astronomia na zajęciach EU-geniusz 3D

Przez ostatni tydzień uczniowie 1b zapoznawali się z planetami Układu Słonecznego. Był to tydzień pełen wrażeń malowaliśmy na prześcieradle, oglądaliśmy planety w 4d za pomocą specjalnej aplikacji i kart, czytaliśmy książkę o słynnym astronomie Mikołaju Koperniku (książka omówiona również w języku angielskim).

 

 

Kolorowe szaszłyki

Dzisiaj w klasie 2b królowały kolorowe szaszłyki, a po ich zjedzeniu wszyscy oto mieli takie wesołe minki.Uczniowie zapoznali się z zasadami zdrowego żywienia i przypomnieli sobie piramidę żywieniową. Zwrócili również uwagę na częste mycie rąk i higienę podczas wykonywanej pracy.

 

 

Układ Słoneczny na zajęciach EU-geniusz 3D

Malowanie planet Układu Słonecznego wykonanych ze styropianowych kul i masy papierowej to ostatnie zajęcia z Eugeniusza

 

 

Konkurs na ozdoby wielkanocne

 

1 marca Międzynarodowy Dzień PRZYTULANIA BIBLIOTEKARZA


Wszystkich BIBLIOTEKARZY - byłych, obecnych - serdecznie przytulają CZYTELNICY.

Szkoła w Obrowie pamięta o bohaterach walczących o niepodległość

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie klas IV a, b, V oraz VI a, b stworzyli portrety wybranych żołnierzy oraz plakaty propagujące ten wyjątkowy dzień.

Jolanta Szweda

Czytanie rozwija wyobraźnię

Nowe zasady bezpieczeństwa

 

 

Konkurs literacki

 

 

Podróż do wnętrza Ziemi

W tym tygodniu podróż do wnętrza Ziemi odbyli uczniowie na zajęciach z Eugeniusza 3D. Zapoznali się z budową i wykonali model naszej planety. Świetnie się spisaliście!

 

 

"Zabawy z wyobraźnią"

Własnoręcznie wykonana gra to super zabawa

 

 

Turniej e-sportowy Minecraft Battle Royale rozstrzygnięty!!!!

 

 

Po niezwykle emocjonującej rywalizacji zespołowej mam przyjemność ogłosić, że tytuł Master of Battle Royale wywalczył Team w składzie:
Kacper Leśniewski
Igor Rybacki
Bartosz Tecmer
Miłosz Kowalski

Drugie miejsce Team w składzie:
Jacek Kozłowski
Daniel Zakrzewski
Piotr Dołęga
Bartosz Rybacki

Trzecie miejsce Team w składzie:
Miłosz Kowalski
Konrad Stasiak
Bartek Stanisławski
Patryk Kozakiewicz

Wielkie gratulacje dla zwycięzców oraz wielki szacunek za poziom rozgrywki dla wszystkich (24) uczestników...

Nagrody i podziękowania zostaną przekazane przy najbliższej możliwej okazji

opiekun SU

Moja wymarzona skarpetka

"(...) każde prawo ma swoje lewo", a każda skarpetka również może mieć swoją własną historię. W tym tygodniu przekonali się o tym uczniowie klas 2, omawiając lekturę "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek"  Wykonali również piękne prace plastyczno-techniczne, które prezentujemy poniżej:

 

 

 

 

Konkurs plastyczny na ilustracje do publikacji tekstów literackich "O koronowirusie na poważnie i na wesoło..."

Linki do tekstów literackich:

https://www.obrowo.pl/plik,29266,1-m-agata-krajewska-najmniejszy-wladca-swiata.pdf
https://www.obrowo.pl/plik,29267,2-m-nina-jablonska-jak-szlachcic-zawisza-z-obrowa-pokonal-weza-kovidusa.pdf
https://www.obrowo.pl/plik,29268,3-m-konstancja-kornetowska-o-koronawirusie-na-powaznie-i-na-wesolo.pdf
https://www.obrowo.pl/plik,29269,wyroznienie-natalia-maczynska-stare-zycie-gdzies-sie-podzialo.pdf
https://www.obrowo.pl/plik,29270,wyroznienie-patryk-chlebowski-covid-19.pdf
https://www.obrowo.pl/plik,29271,1-m-agnieszka-jablonska-legenda-o-szpetnym-kovidzie.pdf
https://www.obrowo.pl/plik,29272,1-m-hanna-stroinska-pandemia-w-koronie.pdf
https://www.obrowo.pl/plik,29276,2-m-kamila-ochocka.pdf
https://www.obrowo.pl/plik,29277,3-m-ryszard-lewicki-lipno-w-czasach-zarazy.pdf
https://www.obrowo.pl/plik,29278,wyroznienie-ewa-wolf-covid-19.pdf
https://www.obrowo.pl/plik,29279,wyroznienie-stanislaw-zabinski-po-ptakach.pdf

 

 

Planety Układu Słonecznego

Dziś na zajęciach z Eugeniusza dzieci zapoznały się z planetami Układu Słonecznego na początek trochę teorii, a później masa papierowa i styropianowe kule, czyli nasz własny US ciąg dalszy nastąpi za tydzień nie możemy się już doczekać...

 

 

 

Rekrutacja w nowym roku szkolnym

 

 

Wnioski dla poszczególnych grup wiekowych do pobrania w zakładce "Rekrutacja 2021" http://spobrowo.pl/rekrutacja-2021

 

 

 

 

 

Konkurs języka angielskiego

Drodzy Uczniowie, reaktywujemy konkurs skierowany do uczniów klas młodszych. Szczegółowych informacji udzielą nauczyciele języków obcych. Zapraszamy do udziału

 

 

Śladami zwierząt

Dziś uczniwie 1b podążali śladami dzika, sarny, łosia, zająca, wiewiórki i lisa  w grupie zapoznawali się z najważniejszymi informacjami na ich temat oraz rozwiązywali test, który oczywiście zdali celująco brawo

 

 

Wiersz "Zima"

Dziś uczniowie 1b zainspirowani wierszem pt. "Zima" przedstawiali zimowy pejzaż na... mące brudne dzieci to szczęśliwe dzieci tak niewiele potrzeba, żeby naukę zamienić w świetną zabawę.

 

 

XXI Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek „Graj dudka, graj Panu.....”

30 stycznia odbył się XXI Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek „Graj dudka, graj Panu.....”
Konkurs został przeprowadzony w formie prezentacji on-line. Jego organizatorem był MDK nr 2 im. Dr. Henryka Jordana W Bydgoszczy.
Miło jest nam zakomunikować że nasz zespół wokalny w składzie: Urszula Maćkiewicz, Julia Florkiewicz, Martyna Zygnerska, Wojtek Korczak, Zuzia Porębska i Zuzia Skopińska - zdobył III miejsce.
Poniżej link do wyników konkursu ogłoszonych na stronie organizatora
http://mdk2.bydgoszcz.pl/?cat=9

 

 

Wyniki szkolnego turnieju Minecraft Build Battle

 

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za udział oraz wysoki poziom rywalizacji...

Po wnikliwej analizie prac udało się wyłonić trójkę zwycięzców oraz wyróżnić dwie osoby:

1 miejsce
Bartosz Rybacki - klasa 6, "miniatura Nethera"

2 miejsce
Daria Mackiewicz - klasa 3, "camping"

3 miejsce
Michał Bonk - klasa 6, "dziki dom"

pierwsze wyróżnienie - Jacek Kozłowski, klasa 6, "forteca 1"
drugie wyróżnienie - Mateusz Becmer, klasa 7, "forteca 2"

Wielkie gratulacje!!!
Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone przy najbliższej możliwej sposobności.

Paweł Adamski

 

 

Walentynki 2021

Dziś w klasach I-III obchodziliśmy Dzień Przyjaźni oraz Walentynki z tej okazji każda klasa spędziła w swoim gronie miły, pełen atrakcji dzień uczniowie i nauczyciele życzą wszystkim duuuużo miłości i prawdziwej przyjaźni na całe życie...

 

 

 

Walentynkowy prezent

 

Cofnijmy się do szalonych lat 60-tych. W muzyce The Beatles zakochali się Wasi rodzice i dziadkowie. Sami docenicie ponad czasowe piękno piosenek The Beatles za kilka lat. Moda też była charakterystyczna-barwna i szalona. Muzyka, piosenki, moda....
"Powróćmy jak za dawnych lat"... dzięki Waszym kolegom i lekcjom języka angielskiego.
Dziękujemy za zaangażowanie.

 
 
 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO iNTERNETU 2021

 


9 lutego 2021 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu.
Dzień Bezpiecznego Internetu powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i świętowany jest obecnie na całym świecie. W Polsce organizatorem wydarzenia od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, wspólnie realizujący program unijny „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF).
Celem wydarzenia, jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych – rodziców i profesjonalistów, jak i samych dzieci i młodzieży,
zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji.
Szkoła podejmuje szereg działań mających na celu uświadomić uczniom pozytywne a także negatywne skutki korzystania z Internetu. Przez kilka kolejnych dni na stronie Fb zamieścimy filmiki, zdjęcia z podjętych przez NAS - uczniów i dorosłych działań.

Dzisiaj obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji klasy I-III przygotowały plakaty związane z tą tematyką oraz obejrzały bajki "Owce w sieci", których celem jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu

 

 

 

 

 

Wójt Wieczyński tworzy Młodzieżową Grupę Doradczą

Powstaje Młodzieżowa Grupa Doradcza przy Wójcie Gminy Obrowo. Do pracy w Grupie wójt Andrzej Wieczyński zaprasza młodych mieszkańców gminy w wieku 13 – 26 lat, których interesują zadania samorządu i praca na rzecz gminy. Grupa rozpocznie pracę w kwietniu.

 

Wnioski o przyjęcie do MGD przy wójcie Wieczyńskim prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do dnia 28 lutego br. W temacie wiadomości prosimy wpisać „Młodzieżowa Grupa Doradcza – zgłoszenie”. Zgłoszenia można również składać osobiście w sekretariacie urzędu.

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu "ARTBOOK"

 

 

Zajęcia z programu Eugeniusz 3D ruszyły pełną parą!

Dzieci z klas I-III na pierwszych zajęciach grały w gry online, planszowe i rozwiązywały zagadki, które wymagały logicznego myślenia. Brawo!

 

 

Dziękujemy Wszystkim Darczyńcom!

"Zaczarowana zagroda"

 

W tym tygodniu klasy 2 zapoznały się z lekturą "Zaczarowana zagroda". Z zainteresowaniem słuchały przygód profesora Dobrowolskiego i pingwina Elegancika. Poniżej przedstawiamy efekty pracy dzieci nad makietami związanymi z lekturą

Apel o pomoc Matyldzie z Silna

 

 

Turniej Minecraft Build Battle dla uczniów SP w Obrowie

Zbuduj świat jakiego nie widział nikt!!!

Liczy się kreatywność, estetyka oraz efektywne wykorzystanie czasu.

Budujemy na serwerze dla wersji 1.16.4
Regulamin rozgrywki dostępny na stronie internetowej szkoły.
Zapisy do 10.02.2021 poprzez
dziennik Librus, liczba chętnych ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń)

Paweł Adamski

  

Finał WOŚP 2021 - nowa kwota

Kangur 2021

 

Zapraszamy chętnych uczniów klas II - VIII do udziału w konkursie "Kangur". Szczegóły u nauczycieli matematyki.

https://www.kangur-mat.pl/index.php

29 stycznia obchodziliśmy Dzień Składanki i Łamigłówki


Rozwiązywanie składanek i łamigłówek uczy logicznego myślenia, rozwija kreatywność oraz wyobraźnię. Warto więc poświęcić im trochę czasu,. A ty jak spędziłeś ten dzień?

W roku 2021 Dzień Pozytywnego Myślenia przypada na 2 lutego

 

P

Podobno optymista twierdzi, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, a pesymista obawia się, że to może być prawda. Dzień Pozytywnego Myślenia ma pomóc wszystkim przyjąć tę prawdę i uwierzyć, że wszystko zmierza we właściwym kierunku. Pomysłodawcą tego święta, które w USA obchodzi się 13 września, jest amerykańska psycholog Kirsten Harrell. Od lat zajmuje się ona badaniem (również na własnej skórze) wpływu optymistycznego nastawienia na zdrowie i proces leczenia. Jej zdaniem pozytywne myślenie może zdziałać więcej, niż nam się wydaje. Co ciekawe, potwierdzają to badania naukowców – optymiści są od 5 do 10% mniej narażeni na choroby serca, wylew, depresję czy nowotwór. Jedną z przyczyn może być fakt, że optymiści zwykle prowadzą zdrowszy i bardziej aktywny tryb życia niż pesymiści. Usposobienie wobec rzeczywistości jest w dużej mierze rzeczą wyuczoną – często nieświadomie. Oznacza to więc, że ciężką pracą można w dorosłym życiu świadomie zmieniać swoje nastawienie do świata. Drugi dzień lutego jest zatem doskonałą okazją do tego, by szklanka była zawsze w połowie pełna.

Pomagamy kotom z fundacji Fenrir

 

Zbiórka trwa od 2 do 4 lutego.
Pomóżmy naszym czworonożnym przyjaciołom...

 

 

 

Finał 29 WOŚP

 

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę, których nie sposób wymienić z imienia i nazwiska. To dzięki wspólnemu działaniu, pokazaliśmy jak bardzo potrafimy się jednoczyć i razem działać w niełatwym czasie.

A to jeszcze nie koniec - czekamy na rozstrzygnięcie kilku licytacji oraz eSkarbonka jest nadal otwarta.

 

 

 

Przygotowania do 29 Finału WOŚP rozpoczęły się w najlepsze!!!

 

W dniu dzisiejszym wolontariusze przestrzegając zasad reżimu sanitarnego spotkali się, aby wyciąć serduszka do niedzielnego rozdawania podczas kwestowania na terenie Obrowa i w okolicach.

 

 

 

 

 

WOŚP 2021 powraca

 

Każdy z nas może wesprzeć WOŚP bez wychodzenia z domu, zachęcamy do dokonywania wpłat poprzez eSkarbonkę https://eskarbonka.wosp.org.pl/n9pcgv

 

Puszki stacjonarne w Obrowie

Z przyjemnością informujemy, że od dnia dzisiejszego puszki stacjonarne WOŚP pojawiły się przy kasach w zaprzyjaźnionym sklepie LEWIATAN, który corocznie włącza się w akcję.

Puszki będą dostępne do soboty włącznie.

 

 

 

 

 

 

Licytacje on-line na:Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Obrowie - Strona główna | Facebook

 

Nasza puszka pojawiła się również w Gabinecie Pielęgnacji Paznokci "Just In Nail" w Toruniu. Dziękujemy za taką możliwość właścicielce gabinetu, p. Justynie Mełnickiej 

 

Pokażmy, że WYGRAMY 

 

https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7f/1/16/1f60a.png");">

Akcja czytelnicza dla najmłodszych

 

 

Uczniowie klas młodszych o swoich babciach i dziadkach nie zapominają

 

 

Przygotowali laurki dla kochanych babć i dziadków.
Wszystkim dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego a przede wszystkim dużo zdrowia.

 

 

 

 

Międzynarodowy projekt eTwinning

W ostatnich dniach grudnia, uczniowie klas ósmych brali udział w międzynarodowym projekcie eTwinning z partnerską szkołą z Turcji. Celem projektu była wymiana kartek świątecznych, zawierających opis tradycji charakterystycznych dla danego kraju. Nasi uczniowie przygotowali piękne karty, które wysłali do swoich partnerów drogą mailową.

Przekaż 1% podatku

Tradycje bożonarodzeniowe uczniów naszej szkoły

Tradycje bożonarodzeniowe

uczniów naszej szkoły

         W 2020 roku z powodu nauki zdalnej nie mieliśmy w Szkole Podstawowej w Obrowie tradycyjnych jasełek. Uczniowie naszej szkoły kultywują jednak w swoich domach rodzinnych różne obyczaje związane z Bożym Narodzeniem. W ramach przygotowania do tych pięknych świąt dzieci i młodzież klas IV – VIII podzieliła się z nami swoimi tradycjami w postaci plakatów, kolęd śpiewanych w rodzinach, opisu obyczajów, a także życzeń świątecznych skierowanych do całej społeczności Obrowa. Te rodzinne tradycje zostały przeze mnie zebrane w postaci filmiku. Nie ma w nim słowa komentarza ani mojej pracy graficznej. Są tylko prace dzieci i młodzieży, połączone w jedną całość.

Zachęcam do obejrzenia tego filmiku poprzez kliknięcie linku do miejsca na dysku google, widocznego poniżej:

https://drive.google.com/file/d/1LRTVwNVPpy88nscOL31hxE2PNSQrXBmy/view?usp=sharing

Film można obejrzeć bądź pobrać na swój komputer do obejrzenia w dowolnym czasie.

Z życzeniami błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku.

Dk. Tomasz Chmielewski

 

 

 

Przegląd kolęd i pastorałek on-line - Świąteczna Pocztówka

W dniu 21 grudniu został rozstrzygnięty Wojewódzki Przegląd kolęd i pastorałek on-line - Świąteczna Pocztówka zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu.
W kategorii zespołów wokalnych zostaliśmy laureatami i otrzymamy nagrodę pieniężną.
Zespół reprezentowali uczniowie :
Urszula Maćkiewicz, Julia Florkiewicz, Zuzanna Porębska, Zuzanna Skopińska, W, Martyna Zygnerska, Wojtek Korczak.
Prezentacje będzie można odsłuchać na stronie woak.torun.pl

Życzenia świąteczne 2020

 

 

 

Konkurs plastyczny na kartkę świąteczną rozstrzygnięty

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu.
Wręczenie dyplomów oraz nagród nastąpi po oficjalnym powrocie do szkoły.
Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy za tak liczne zainteresowanie konkursem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybory Samorządu Uczniowskiego

 

Miło nam poinformować, że w wyniku przeprowadzonego głosowania został wyłoniony nowy skład SU, który w bieżącym roku szkolnym będzie reprezentował ogół społeczności uczniowskiej.

Poznajcie ich:

Przewodniczący - Ula Maćkiewicz 7b
Z-ca Przewodniczącego - Weronika Marecik 7b
Skarbnik - Julia Florkiewicz - 6a
Rzecznik Ucznia - Mateusz Becmer 7a
Konsultant, stały współpracownik SU - Marek Wojciechowski 7b

 

 

31 stycznia to nowy termin Finału WOŚP

 

 

 

 

Nowa data została ogłoszona w dniu wczorajszym przez szefa organizacji, p. Jurka Owsiaka. Jego decyzja motywowana jest wprowadzeniem przez rząd nowych obostrzeń w związku z walką z epidemią.

Wszystkie rozpoczęte dotychczas działania będą kontynuowane, dlatego już dziś zachęcamy do udziału:

https://eskarbonka.wosp.org.pl/n9pcgv
mamy kolejne wpłaty do naszej eSkarbonki, za co serdecznie dziękujemy.

- licytacje - pierwsza z nich już została zamieszczona. Jest to przepiękna, ręcznie wykonana serwetka. Kolejne przedmioty będziemy wystawiać na bieżąco.

- puszki stacjonarne - rozpoczęliśmy współpracę z instytucjami, w których już niedługo staną nasze puszki

GMINNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ rozstrzygnięty


Kostek Bagiński z klasy 2a zajął I miejsce w swojej grupie wiekowej. Gratulujemy pięknej pracy, pomysłowości i zaangażowania.

Kostek Bagiński z klasy 2a zajął I miejsce w swojej grupie wiekowej. Gratulujemy pięknej pracy, pomysłowości i zaangażowania.O

STEK
Wręczenie nagród nastąpi 29.12.2020r. (wtorek).
Gratulujemy nagród i wyróżnień wszystkim naszym uczniom. 

Ferie z Feniksem

 

 

 

Warsztaty o fałszywych informacjach w mediach społecznościowych

 

Uczniowie klas VII wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach, dzięki którym zdobyli wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie wyszukiwania i weryfikowania informacji, oceniania wiarygodności źródeł oraz korzystania z użytecznych narzędzi online. Zajęcia były prowadzone przez edukatorow Stowarzyszenia Demagog, w ramach projektu edukacyjnego Akademii Fact-Checckingu. Warsztaty odbyły się w formie online.

Uczniowie wykazali ogromne zaangażowanie oraz dużą wiedzą w zakresie wyszukiwania informacji. Scenariusz był niecodzienny, bowiem po kilku słowach wstępu, uczniowie od razu zostali podzieleni do pracy w grupach, w których w ramach gry Fakescape wcielili się w dziennikarzy, którzy musieli rozwiązać zadania i rozpoznać osobę szerzącą dezinformację w sieci.

 

 

 

 

Aktualne godziny otwarcia biblioteki szkolnej

 

Dostępne w bibliotece szkolnej. Zapraszam M. Trawińska.
Wtorek 15 grudnia 11:00 - 12:10, 14:30 - 15:30
Czwartek 17 grudnia 11:00 - 15:30

Marzycielska Poczta - napisz list do chorego dziecka

 

 

W dniu dzisiejszym zostały wysłane kartki pocztowe wykonane przez naszych uczniów oraz ich znajomych, jak również kartki świąteczne, które przygotowała pani Agnieszka Kubicka - Prażniewska.

Dziękuję za zaangażowanie, dzięki Wam na ustach Julki, Michała, Filipa, Weroniki i Martynki zagości uśmiech.

Akcja trwa przez cały rok, także każdy ma szansę stworzyć własną kartkę lub napisać list, które będą wysyłane cyklicznie.

 

 

 

Pieniądze na zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej

 

 
Komputer

Do 30 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką.

Wysokość pomocy wynosi 1500 zł na rodzinę.

Informatyka LOWE

W poniedziałek od godziny 14:00 do szkoły podstawowej w Obrowie zaprasza pan Eugeniusz Daniszewski, który pomoże rozwiązać każdy problem z dziedziny informatyki. Zapraszamy. LOWE w gminie Obrowo pomoże każdemu.

 

 

 
 

Gratulujemy laureatom gęsinowych konkursów

z oficjalnej strony informacyjnej Urzędu Marszałkowskiego

Kategoria powyżej 12 lat:

I miejsce-Martyna Kowalska (14 lat), Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Obrowie (powiat toruński)

II miejsce- Paweł Perlik (13 lat), Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Obrowie (powiat toruński)

 

 

Dzień Guzika 2020

 

 

 

12 grudnia swój wielki dzień mają guziki. Nie jest to przypadkowa data… bo jak się okazuje przypada na 12 dzień 12 miesiąca, a guziki liczy się przecież tuzinami, na które składa się ich 12.

Prezent wykonany samodzielnie jest najlepszy i wzbudza zupełnie inne emocje niż nawet najdroższy zakupiony upominek.
Święta już tuż, tuż. Niby każdy wie, że wypadają 24-26 grudnia, ale co roku ich nadejście jest dla nas zaskoczeniem. Zawsze ta sama historia: budzimy się rano, patrzymy w kalendarz, a za chwilę (nie wiadomo kiedy) biegamy oszołomieni po centrum handlowym w poszukiwaniu upominków dla najbliższych.
Jeśli chcesz uniknąć corocznego szaleństwa zakupowego, nie wpaść w wir konsumpcjonizmu i podarować fajne prezenty od serca, zapoznaj się z kilkoma pomysłami na prezenty DIY ( zrób to sam) wykorzystaniem guzików.
Jeśli wykonacie prezenty samodzielnie i będziecie chcieli sie z nami podzielić swoją twórczością to zachęcamy do przesyłania zdjęć .

Dobrej zabawy

 

 

29 Finał WOŚP

 

Zapraszamy do dokonywania wpłat do Naszej eSkarbonki:

https://eskarbonka.wosp.org.pl/n9pcgv

Prosimy o zaznaczanie opcji "Chcę, aby kwota mojej wpłaty była widoczna", abyśmy wspólnie mogli obserwować jak Nasza wirtualna puszka pęcznieje.

 

JAK GRAMY W TYM ROKU?

Zapraszamy na nasz profil, dowiecie się o prowadzonych działaniach.

https://m.facebook.com/story.php…

 

 

 

Zaproszenie na spektakl

 

 

 

KONKURS PLASTYCZNY NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

Zapraszamy do udziału w konkursie. Szczegóły poniżej.
Dokładne informacje zostały przesłane Państwu przez dziennik elektorniczny.

 

 

 

Biblioteka szkolna zaprasza


10 grudnia (czwartek) - 9:00-12:30
11 grudnia (piątek) - 10:30-14:30

Kolejne nowości czekają 

Zapraszam M. Trawińska

 

 

Wyróżnienie dla Kacpra Leśniewskiego

Miło nam poinformować, że również Kacper Leśniewski otrzymał wyróżnienie z rąk Starosty Toruńskiego - p. Marka Olszewskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Gang fajniaków działa dalej...

Gangu Fajniaków ciąg dalszy uczniowie 1b wykonali eksperymenty z wodą.

Nauka poprzez zabawę i doświadczenia jest najlepsza 

 

 

 

Święty Mikołaj - wyobrażenia

Święty Mikołaj - różnie go sobie wyobrażamy, ale przez wszystkich jest bardzo kochany.
Uczniowie klas II i III wykonali prace przedstawiające ich spojrzenie na postać Mikołaja.

Szkolny Pokaz Mody Świątecznej

 

 

Niejedna dziewczynka pragnie zostać modelką i prezentować modne kreacje na wielkich wybiegach.

Postanowiłyśmy spełnić to marzenie i zorganizować "Szkolny Pokaz Mody Świątecznej". Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, który spodobał się nawet przedstawicielom płci męskiej! 

 

 


Musimy przyznać, że fantazja uczestników tego niecodziennego projektu przerosła nasze wszelkie oczekiwania. Niczym prawdziwi zawodowcy, nasi uczniowie, pozowli do 

Lista grzecznych dzieci

LOWE - przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

W piątek pod fachowym okiem pani Ewa Motyka podczas zajęć w LOWE w gminie Obrowo a dziś w sobotni wieczór praca samodzielna w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia 

5 XII - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza


Wszystkim naszym Wolontariuszom składamy serdeczne życzenia i dziękujemy, że jesteście i pomagacie tym, którzy tego potrzebują. Brawo nasze Szkolne Koło Wolontariatu.
Praca, którą wykonują wolontariusze za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna. Miliony ludzi dobrej woli czynnie uczestniczą w działaniach humanitarnych, pokojowych i charytatywnych, prowadzonych m.in. przez Czerwony Krzyż, Korpus Pokoju czy UNICEF. W Polsce od lat 90., zaczęły powstawać liczne organizacje pozarządowe. Dziś na terenie kraju istnieje sieć Centrów Wolontariatu, które pośredniczą między osobami szukającymi pomocy i gotowymi ją ofiarować. Nieoceniony wpływ na rozwój świadomości pro-społecznej wywarła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, CARITAS Polska, PCK. Szacuje się, że obecnie ok. 10% Polaków jest lub bywa wolontariuszami.

Wielkie wyróżnienie dla braci Rybackich!


Witek Rybacki i jego brat Bartek Rybacki otrzymali od Starosty Toruńskiego wyróżnienia za osiągnięcia sportowe w 2019 roku.
To wielkie wyróżnienie!
Jesteśmy z Was dumni i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Kalendarze Adwentowe

 

Uczniowie z klasy 3 b wykonali piękne i pomysłowe kalendarze adwentowe, które umilić im mają czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Rodzicom i uczniom dziękujemy za zaangażowanie i przesłane zdjęcia.

 

 

 

Gang Fajniaków

 

Gang Fajniaków to ogólnopolska akcja ekologiczna dobrze znana najmłodszym uczniom naszej szkołyklasa 1b zapoznała się z przygodami dzielnych Fajniaków oraz poznała sposoby oszczędzania i szanowania wodę mamy nadzieję, że każdy odnajdzie w sobie Fajniaka i zadba o przyrodę.

dzania i szanowania wodę mamy nadzieję, że każdy odnajdzie w sobie Fajniaka i zadba o przyrodę

Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego

 

 

Z przyjemnością informujemy, że w wyniku głosowania przez uczniów klas IV-VIII nowym opiekunem Samorządu Uczniowskiego został pan Paweł Adamski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej współpracy!!!

Przypominamy, że głosowanie odbyło się w dniu 9.10.2020r. Uprawnionych do głosowania było 170 uczniów. Oddano 130 glosów- wszystkie ważne. Na pana Pawła Adamskiego głosowało 62 uczniów.

 

 

BEZPIECZNI W SIECI Z OSE

 


www.gov.pl/…/bezpieczni-w-sieci-z-ose--zapraszamy-na-webinar
Może będziecie Państwo zainteresowani!
3 grudnia o godz. 19.00 Anna Rywczyńska (NASK-PIB) i Przemysław Jaroszewski (CERT Polska) spotkają się w sieci z Tomaszem Rożkiem, znanym dziennikarzem i popularyzatorem nauki oraz ambasadorem naszej kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, w której pomaga rodzicom zadbać o internetowe bezpieczeństwo ich pociech.
W trakcie 50-minutowego webinaru eksperci poruszą najbardziej aktualne – z punktu widzenia rodziców - kwestie związane z cyberbezpieczeństwem. Nie zabraknie też odpowiedzi na pytania uczestników webinaru, które będziecie mogli zadawać na czacie.
Zainteresowani? Wystarczy, że dołączycie do wydarzenia. Pamiętajcie, widzimy się w najbliższy czwartek (3 grudnia) o godz. 19.00. Koniecznie bądźcie z nami!

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

 

 

Od kilku lat, uczniowie klas ósmych, 1 grudnia brali udział w warsztatach prowadzonych przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej z Torunia. Temat warsztatów: Wirus HIV - choroba AIDS. Sytuacja z pojawieniem się innego wirusa sprawiła, że za pośrednictwem szkolnego fanpage'a zapraszamy uczniów klas VIII do zapoznania się z prezentacją.
https://kizoa.pl/app441993k1819620

 
KIZOA.PL

Konkurs Art-Book - nietypowa książka

Więcej informacji na temat konkursu u p. Moniki Trawińskiej (kontakt przez dziennik elektroniczny).
Dla najlepszych uczestników konkursu przewidziane są nagrody, które zostaną wręczone po powrocie do szkoły w formie stacjonarnej.
Zapraszam

M.T.

Propozycja dla osób chcących rozwinąć swoje umiejętności w zakresie tworzenia prezentacji multimedialnych, plakatów czy obróbki zdjęć

 


Zapraszam do poznania trzech narzędzi dzięki, którym projekty graficzne będą oryginalne i ciekawe.

M.T.

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym przystąpiła do programu realizowanego przez Fundację Św. Mikołaja.

Celem programu jest pomoc najbardziej zaangażowanym i najzdolniejszym uczniom, pochodzącym z rodzin o niewysokich dochodach, przez fundowanie stypendiów,
oraz budowanie kultury solidarności i odpowiedzialności w społecznościach lokalnych.

Fundusze zebrane w tym roku szkolnym zostaną przekazane uczniom w formie stypendiów w kolejnym roku.

Stypendyści, na podstawie złożonych wniosków, zostaną wybrani przez komisję stypendialną w szkole pracującą w oparciu o regulamin.

Zachęcamy do dokonywania wpłat na indywidualne subkonto szkoły, które znajduje się na zdjęciu. Liczy się każda złotówka.

 

 

Projekt czytelniczy "Czytam sobie"

"O smoku spod Wawelu" to kolejna książka realizowana w ramach projektu czytelniczego CZYTAM SOBIE. Uczniowie 1b poznali krakowską legendę i losy dzielnego szewczyka Dratewki wykonali również ilustrację do albumu oraz pracę plastyczną (zamek z odciśniętej dłoni)

 

Bądź z innej bajki

„Bądź z innej bajki” 
Chcąc pomóc rodzicom lepiej zrozumieć, na jakie zagrożenia mogą trafić ich dzieci w Internecie, Ministerstwo Cyfryzacji, Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Stowarzyszenia Góry Kultury przygotowało kampanię społeczną „Bądź z innej bajki”. Celem kampanii jest uświadomienie rodzicom, na jakie niebezpieczeństwa mogą trafić ich dzieci w internecie, jak im zapobiegać i jak o nich rozmawiać. Kampania ma również zachęcić rodziców do większego zaangażowania w wirtualne życie dzieci. Temat jak najbardziej na czasie!
Jak podeszli specjaliści do tematu? Bajkowo, ale to nie znaczy, że niepoważnie. Aby lepiej trafić do wyobraźni i dorosłych, i dzieci przygotowali uwspółcześnione wersje klasycznych baśni, które zaprezentujemy w tym miejscu w kolejnych dniach nauki zdalnej.
Dzisiaj wypowiedzi eksperta:
https://youtu.be/-bTBuvj4Nds

Działania uczniów klas młodszych w czasie pandemii

Ciekawe eksperymenty naukowe dotyczące parowania i skraplania wody w klasie 1b.

Ilustracje graficzne przygód Elfa - głównego bohatera książki „ Sposób na Elfa” oczami uczniów klasy III c

Obchody Dnia Pluszowego Misia w klasie 3b.

 

 

 

Nowości wydawnicze na grudzień 2020

Nowości wydawnicze - NPRCz cd. Zapraszamy w czwartek do biblioteki szkolnej od godziny 10:30 - 15:30. M Trawińska.

Nowy komunikat Prezesa Rady Ministrów

 

Premier Mateusz Morawiecki w #KPRM: W przypadku szkół zdecydowaliśmy o kontynuacji zamknięcia szkół do 23-24 grudnia, a następnie podjęliśmy decyzję, że przerwa edukacyjna w szkołach będzie od 4 do 17 stycznia dla wszystkich. Kancelaria Premiera

 

 

 

W trosce o zwierzęta

 

Uczniowie klasy IIIc w naszej szkole w minionym tygodniu poruszyli tematykę zwierząt. Skupili się między innymi na sposobach przetrwania zimy przez zwierzęta a także na pomocy schroniskom w zbieraniu karmy dla ich podopiecznych.
Uczniowie w tym celu wykonali plakaty zachęcające do oddawania karmy do toruńskich schronisk.
Celem naszej akcji jest poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku oraz kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. Mamy nadzieję, że wielu uczniów naszej szkoły odpowie na apel trzecioklasistów i, że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie pozostanie im obojętny.

Eric-Emmanuel Schmitt cz.20


"Dzieciństwo to metafizyka, przekonanie, że istnieją porządek i sens, a ponad naszymi głowami czuwają te wielkie, podziwiane i budzące strach osoby, które kryją w sobie tyle sekretów."
MOJE ŻYCIE Z MOZARTEM

Język angielski w ramach projektu LOWE

Angielski w formie zdalnej prowadzony na dwóch poziomach zaawansowania: podstawowym i średniozaawansowanym ... takie rzeczy tylko w LOWE w gminie Obrowo Zajęcia prowadzi lektor z wieloletnim doświadczeniem. Zapraszamy do zapisów. Wszystkie informacje pod nr tel 662 647 604 lub za pośrednictwem fb

Zbiórka nakrętek dla Ksawerego

Kochani Zakrętkomaniacy ! Otrzymaliśmy podziękowania za dotychczasową zbiórkę nakrętek dla Ksawerego! Akcja trwa nadal! Zbierajcie nakrętki! W razie potrzeby można dostarczyć je do szkoły. Dziękujemy za zaangażowanie Pani Dorocie Florkiewicz.

Góra Grosza 2020


Startujemy z tegoroczną Górą Grosza! W tym roku nietypowo i dłużej niż zwykle. Zbierajcie grosze w swoich domach. Po powrocie do szkoły będą czekały na Was puszki do zbiórki. W maju zakończymy akcję i przygotujemy podsumowanie oraz nagrodę dla zwycięskiej klasy.

 

 

 

Kolejny sukces Witka!

 


Witek Rybacki uczeń klasy 1a zdobył kolejne medale w zawodach karate. Zdobył 2 miejsca w kategoriach: SHOBU- IPPON- KUMITE, KATA i KIHON- IPPON- KUMITE oraz 3 miejsce kategorii KODACHI.

W XVI Pucharze Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym Witek Rybacki zajął 3 miejsce w kategorii KATA, 2 miejsce w kategorii KIHON- IPPON i 1 miejsce w kategorii KODACHI.

Gratulujemy Wituś i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Czy warto pomagać innym? - cz.2

 

 

 

Zapraszam do obejrzenia kolejnego filmu, w którym przedstawię spostrzeżenia moich bliskich na temat pomagania.

więcej pod linkiem:https://pl-pl.facebook.com/zsobrowo/videos/1053108365116038/

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.19


"Trzeba z pewnością sporo wyrzeczenia i opanowania, by odważyć się na prostotę. (...) Trzeba wiele pracy i skromności by dojść do sztuki jasnej i oczywistej."
MOJE ŻYCIE Z MOZARTEM

 

 

 

 

19 listopada – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY WOBEC DZIECI


Tysiące dzieci w Polsce doświadcza przemocy. Każdego dnia są bite, maltretowane, poniżane, wykorzystywane seksualnie… Same nie mogą się obronić. W związku z Międzynarodowym Dniem Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci, który obchodzony jest 19. listopada, uczniowie klas VIIIa i VIIIb wzięli udział w zdalnych warsztatach (takie czasy) prowadzonych przez p. Aleksandrę Zdrojewską – Przewodniczącą Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Urzędzie Gminy w Obrowie. Wiedza, z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, którą pozyskali od p. Zdrojewskiej nasi uczniowie, pozwoli im reagować na krzywdę dzieci, szukać pomocy, a także strzec bezpieczeństwa własnego, swoich bliskich i wszystkich, którzy tej pomocy będą potrzebowali. Temat trudny, ale jak najbardziej na czasie. Chrońmy dzieci przed krzywdzeniem.
A. Kwaśnicka
A. Pankowska
A. Miłkowska

Z jak zamek

Z jak zamek bo każda okazja jest dobra, aby pochwalić się swoim talentem
i wyobraźnią kolejne, wspaniałe prace wykonane przez uczniów 1b

więcej prac pod linkiem:https://pl-pl.facebook.com/zsobrowo/photos/pcb.3482792495089954/3482790615090142/?type=3&theater

 

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.18


"Odpowiedź nie jest istotna. Liczy się pytanie. Wszyscy jesteśmy połączeni pytaniem, a podzieleni przez nasze odpowiedzi."
EWANGELIA WEDŁUG PIŁATA

7 SPOSOBÓW, ABY TWOJE DZIECKO UCZYŁO SIĘ Z PRZYJEMNOŚCI

 

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze prowadzonym przez Patricka Ney'a z AllAboutParenting.

Webinar online odbędzie się w czwartek 19 listopada o 14:00

Zapisać się można klikając w poniższy link:
https://aboutparenting.typeform.com/to/rTMktNSU

 

 

Dzień Życzliwości

 

Czy warto pomagać innym?

Przed nami Światowy Dzień Życzliwości, który obchodzimy 21 listopada. Ta okazja wzbudziła we mnie refleksję dotyczącą pomagania.

Zachęcam do obejrzenia poniższego filmiku oraz kolejnych, które pojawią się w najbliższym czasie.

 

 

obejrzyj film:https://pl-pl.facebook.com/zsobrowo/videos/399583781223123/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRZECIW UZALEŻNIENIOM

 

W październiku w ramach akcji profilaktycznej "Październik - miesiąc wolny od uzależnień", w klasach IV-VIII ogłosiłyśmy konkurs na wykonanie gazetki lub plakatu.

Przejście na naukę zdalną uniemożliwiło nam jego rozstrzygnięcie. Udało nam się dotrzeć do niektórych prac, które prezentujemy poniżej - bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

Po powrocie do nauki stacjonarnej odszukamy resztę prac i stworzymy galerię na korytarzu szkolnym.

AP/AK

 

więcej na:https://pl-pl.facebook.com/zsobrowo/

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.17


"Nie za dużo samotności, nie za dużo towarzystwa. Złoty środek, oto prawdziwa mądrość."
TAJEMNICA PANI MING

Dotacja MEN

 

 szczegóły pod:https://pl-pl.facebook.com/zsobrowo/videos/365685684494303/

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.16

 
"To, o czym chcemy zapomnieć, ciąży bardziej niż to, co analizujemy."
ZAPASY Z ŻYCIEM

 

 

 

Dzień Jeża

10 listopada obchodzimy Dzień Jeża z tej okazji uczniowie 1b poznali kilka ciekawostek na temat życia jeżów oraz wykonali zwierzątka z masy solnej.
Brawa za piękne prace i zaangażowanie.

Ogólnopolskie Dyktando z okazji Dnia Niepodległości

Pracę wykonał Bartłomiej Kozłowski z klasy VIII a

 

 

 

 

Dzień Niepodległości

 

11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach odzyskała niepodległość. Społeczność szkolna pamięta o tym niezwykle ważnym wydarzeniu w historii naszego narodu. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie postanowili uczcić tę wyjątkową rocznicę. Przygotowali z tej okazji wiersze, prezentacje oraz prace plastyczne. Przez najbliższe kilka dni przedstawiać będziemy nadesłane materiały.
Nasi uczniowie po raz kolejni wykazali się aktywnością i kreatywnością. Tym samym pokazali, że są młodymi patriotami.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości zachęcamy naszych uczniów wraz z rodzinami do wspólnego świętowania tego wyjątkowego dnia.

Na zdjęciach klasa I a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.15


"Ten, kto góry przenosi, zaczyna od podnoszenia małych kamyków."
TAJEMNICA PANI MING

 

 

 

Egzamin ósmoklasisty w 2021 roku

Wiceminister edukacji Maciej Kopeć wyjaśnia, jak będzie wyglądał egzamin ósmoklasity i egzamin maturalny w 2021 roku.

#egzaminósmoklasisty #matura2021

https://business.facebook.com/ministerstwo.edukacji/videos/1065675280569687/UzpfSTQ2NDgzODQ5Njg4NTM4NDozNDU3NjUzOTc3NjAzODA2/

 

 

 

Uwaga klasy 8 - XI Toruńskie Dni Kariery


W ramach XI Toruńskich Dni Kariery będzie możliwość umówienia się na rozmowę indywidualną z psychologiem i doradcą zawodowym z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej poprzez kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub poprzez numer tel. 566693929.
Doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. bądź tel. 566580217 - jest możliwość zorganizowania rozmowy indywidualnej z uczniami i rodzicami.

 

 

 

 

 

 

"Przerwa na czytanie- bicie rekordu czytania na przerwie"

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"
Umberto Eco

30 października nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Przerwa na czytanie- bicie rekordu czytania na przerwie". Jest to wyjątkowa edycja, ze względu na panującą sytuację, dlatego część uczniów czytała w szkole, a reszta w domach. Dziękujemy za udział w akcji, mamy nadzieję, że za rok pobijemy swój rekord.
A podczas pracy zdalnej zachęcamy do pobijania własnych rekordów czytelniczych- w domach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.14


"Nie pytajcie mnie, jak wygląda moja matka:
czy można opisać słońce."
DZIECKO NOEGO

 

 

 

Nowe zasady bezpieczeństwa do 29 listopada

 

 

Nowe tablety

Szanowni Państwo!
Informujemy, że szkoła zakupiła 15 nowych tabletów. Będzie je można wypożyczyć na czas nauki zdalnej. Zapraszamy od jutra od 9:00 do sekretariatu szkoły.

 

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.13


"Sukces to zazwyczaj coś, co nie pochodzi od artysty, lecz od publiczności."
KIEDY BYŁEM DZIEŁEM SZTUKI

 

 

 

 

„Chroń dziecięce uśmiechy”

 

„Chroń dziecięce uśmiechy” - to kolejny projekt w którym biorą udział uczniowie klas młodszych naszej szkoły.
Celem projektu jest edukacja dzieci w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. Program powstał we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz producenta gum do żucia Orbit.
Uczniowie dziś otrzymali pakiety medyczne, które będą wykorzystywać podczas realizacji projektu.

 

 

 

 

 

Lekcje z Kujawsko - Pomorską SZKOŁĄ INTERNETOWĄ

Dla chętnych uczniów proponujemy lekcje z Kujawsko-Pomorską SZKOŁĄ INTERNETOWĄ
https://edupolis.pl/e-szkola/

 

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.12


"Nie próbuj zrozumieć tego, czego nie da się zrozumieć. Aby znieść ciężar tego świata, trzeba zrezygnować ze zrozumienia tego, co ciebie przekracza."
EWANGELIA WEDŁU PIŁATA

 

 

 

Pamiętamy o tych, którzy odeszli....

 
1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Kościół katolicki oddaje cześć wszystkim zmarłym.
W tym szczególnym czasie uczniowie naszej szkoły odwiedzili cmentarz, aby wspomnieć tych, którzy odeszli i pomodlić się za ich dusze.
 
 
 
 

Projekt LOWE - 30 października

Karkówka w sosie własnym autorski przepis pani Ewy Motyka poleca się na kolację. A na deser rogaliki z budyniem...

 

 

 

Godziny pracy biblioteki szkolnej

 

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.11

 
"Wiara w samego siebie góry przenosi. Wiara w samego siebie czyni cuda."
PRZYPADEK ADOLFA H.
 
 
 
 

Uczniowie naszej szkoły o witaminach, zdrowiu i odporności wiedzą już wszystko

 
Podczas ostatnich dni poznawali różnorodne sposoby dbania o własne zdrowie, o odporność oraz różne możliwości wykonywania leków z domowej apteki. Dowiedzieli się jakie owoce, warzywa czy zioła podnoszą odporność. Przybliżyliśmy zawód lekarza oraz omówiliśmy sobie jak w obecnych czasach ważna jest służba zdrowia.
Czas spędzony na dworze a przede wszystkim towarzysząca piękna aura pozwoliły nam także na ćwiczenia i zabawy ruchowe na świeży powietrzu.
Warzywa i owoce od teraz to nasi witaminowi przyjaciele.
 
 
 

LOWE w gminie Obrowo rozpoczyna zajęcia z pierwsza grupa z rękodzieła

 

Dzis tworzymy wiązanki na groby.

 

 

 

 

Jesienny bukiet

 

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w pokazie bukietów pt. ,,Jesienny bukiet”.
Celem pokazu było ukazanie piękna polskiej złotej jesieni oraz rozbudzanie kreatywność uczniów.
Dziękujemy za przygotowanie niepowtarzalnych i pięknych kompozycji oraz zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach.

 

 

Jaki masz styl komunikacji?

 

Każdy z nas posiada swój własny styl komunikowania się. Choć mówimy tym samym językiem, bardzo często występują między nami problemy w porozumiewaniu się. Zdarza się? Oczywiście.
Styl komunikacji to sposób prowadzenia rozmowy, w którym uwidacznia się stosunek nadawcy do odbiorcy i do samego siebie.
Dobrzy mówcy cechują się swobodą mówienia (zrozumiale, „czysto”); a nie zawsze są dobrymi słuchaczami. Natomiast dobrzy słuchacze, Ci którzy skupiają się na tym co się do nich mówi – nie zawsze są dobrymi mówcami (czasem mówią nawet niewiele).

 

Czytaj więcej: Jaki masz styl komunikacji?

Eric-Emmanuel Schmitt cz.10


"O przyszłości nie wiemy nic, tworzymy ją."
MAŁŻEŃSTWO WE TROJE

 

 

 

ALIKE

Zapraszamy do obejrzenia tego krótkiego filmu. ALIKE to prosta historia, ktora dotyczy niemal wszystkich ludzi na świecie. Twórcy ALIKE chcieli uświadomić widzom, że w pogoni za pracą i zdobywaniem wiedzy gubimy to, co w życiu jest najbardziej istotne - czyli radość, kreatywność i chwile podczas których skupiamy się tylko na rodzinie.

https://www.youtube.com/watch?v=kQjtK32mGJQ

 

 

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.9


"Podróży nie odbywa się na drodze, lecz wewnątrz samego siebie."
EWANGELIA WEDŁUG PIŁATA

 

 

 

 

JAK PRACOWAĆ ZDALNIE, UCZYĆ SIĘ ONLINE I....NIE ZWARIOWAĆ?

 

1. Celebruj rytuały
2. Planuj i działaj zgodnie z planem
3. Wyglądaj wyjściowo
4. Utrzymuj porządek
5. Zrób sobie przerwę-mózg potrzebuje odpoczynku, oderwij wzrok od monitora i po prostu popatrz w okno
6. Spędzaj czas z rodziną
7. Rozwijaj pasje

 

 

 

Zachęcamy i zapraszamy do wypożyczania

Przyjaźń z pechowym nosorożcem? Madagaskar, Etiopia czy Borneo? Może jednak śladami detektywów? Ciekawa może być również kolejna część 10 skarpetek. Książki przygodowe Sz. Radzimierskiego, L. Kołakowskiego oraz R. Piątkowskiej.

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.8


"Kto to jest bohater? Ten, kto się nie poddaje, nie unika odpowiedzialności, pokonuje przeszkody, aby iść naprzód. Jego psychicznym orężem są odwaga, wytrwałość, optymizm."
KIKI VAN BEETHOVEN

 

 

 

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie!


Informuję, że od jutra ostatnie kursy autobusu szkolnego będą się odbywały zgodnie planem lekcji poszczególnych klas. Zawieszamy późniejsze kursy. Rodziców dzieci, które będą korzystały ze świetlicy, prosimy o samodzielne odbieranie uczniów ze szkoły oraz oddziałów zerowych.

 

Informujemy, że mamy chwilowe kłopoty z dziennikiem Librus Synergia. Nasz opiekun, w rozmowie telefonicznej, poprosił o cierpliwość. Problem leży po stronie serwerów firmy. Za utrudnienia, niezawinione przez nas, przepraszamy.

Z wyrazami szacunku

Przemysław Piotrowski

 

 

Naszym dzieciom też nie jest łatwo, więc...

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.7


"Interesuje mnie w ludziach nie to, co mają w sobie rzymskiego, greckiego lub egipskiego, lecz ich potencjał piękna, szlachetności, sprawiedliwości, to, co mogą wymyślić, by uczynić świat lepszym i nadającym się do życia."
MOJE EWANGELIE

 

 

 

 

 

Nowe Rozporządzenie MEiN

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.6


"Marzę o tym, by "my", które wypowiem pewnego dnia, było wspólnotą ludzi mądrych, którzy dążą do pokoju."
UlISSES Z BAGDADU

 

 

 

 

Biblioteka szkolna poleca kolejne nowości wydawnicze: BAJKI FILOZOFICZNE

 

M. Piquemal oraz MĘDRCY DO DZIECI - S. Boizard (NPRCz 2020). Zapraszamy do wypożyczania.

 

 

 

"Niezbędnik zdrowego odżywiania" już wkrótce w bibliotece szkolnej

 

 

 

Przeglądając ofertę wydawnictw oferujących książki dla dzieci, uwagę zwróciła pozycja autorstwa M. Peitx - pediatry i endoktynologa "Maja i Kacper rosną zdrowo - Niezbędnik zdrowego odżywiania". Ta książeczka oraz tej samej autorki "Maja dorasta" i Kacper dorasta" znajdą się już wkrótce na półkach w bibliotece szkolnej. Tematy ważne zostały przedstawione w sposób przystępny i zrozumiały dla młodego czytelnika. AK

 

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.5

 


"Uśmiech daje szczęście. (...) Spróbuj się uśmiechnąć, to zobaczysz."

 

 

 

"Przepis na wolność"

Eric-Emmanuel Schmitt cz.4


"Każdy z nas rusza w ciągu swego życia w podróż w poszukiwaniu własnego "ja". Niekiedy odbywamy taką podróż wraz z innymi. Jednak gdy odnajdujemy wreszcie samych siebie, to nigdy na zewnątrz, ale w sobie."

 

 

 

Modlitwa dziecka do św. Jana Pawła II

Podziękowanie Prezydenta RP

Tomik poezji poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II

Tomik poezji poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II autorstwa naszch uczniów i przyjaciół gotowyhttps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tce/1/16/1f600.png");">

"Miej naszą szkołę na oku..."

Eric-Emmanuel Schmitt cz.3

 


"Jako nastolatki, mimo danych nam inteligencji i temperamentu, jesteśmy w dużej mierze tworami edukacji, naszego środowiska, rodziców; jako dorośli tworzymy siebie sami, poprzez własne wybory."

 

 

 

Kochani uczniowie i przyjaciele szkoły


Ten rok jest wyjątkowy. Wyjatkowy jest także jubileusz - 100 rocznica urodzin Jana Pawła II. Chcąc upamiętnić naszego Patrona, postanowliśmy opublikować tomik zawierający wiersze i przemyślenia, których autorami są nasi uczniowie i przyjaciele szkoły.
Na stronie szkolnego fanpage'u prezentujemy ich twórczość. Wyjątkowy tomik "Miej naszą szkołę na oku..." wzbogaci księgozbiór szkolnej biblioteki.
Aleksandra Kwaśnicka

 

Złoty medalista!


Witold Rybacki uczeń klasy 1a SP w Obrowie został trzykrotnym medalistą w VIII Ogólnopolskim Turnieju Karate SATORI CUP w Złotowie.
Witek zdobył I miejsce w konkurencji KATA INDYWIDUALNE, I miejsce w konkurencji KODACHI i II miejsce w konkurencji CIOS NA TARCZĘ.
Gratulujemy Ci Witku i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie, pragniemy przekazać serdeczne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Życzymy Wam wielu sukcesów, które będą powodem satysfakcji i spełnienia zawodowego, radości i optymistycznego nastawienia w każdym dniu pracy, wszelkiej pomyślności, poczucia ważności wykonywanego zawodu oraz wdzięczności uczniów, z którymi dzielicie się swoją wiedzą  i doświadczeniem.

 

To był trudny rok. Mamy nadzieję, że już niedługo pandemia zacznie wygasać, a my będziemy mogli spokojnie wrócić do tego, do czego zostaliśmy powołani.

Jeszcze raz dużo wytrwałości, wyrozumiałości, cierpliwości. Cieszymy się, że dane jest nam kierować tak fantastycznym Zespołem!

Przemek Piotrowski

Bożena Cybulska

Magda Siewior

Kolejne nowości czekają :-)

 

 Seria 12-stu książek "Najfutbolniejsi" oraz "To jest futbol - krótka historia piłki nożnej".

 

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt cz.2

 


"Czy jest coś ważniejszego dla nastolatka niż wiara, że ma po co żyć, stawać się dorosły, walczyć, działać tak, by osiągnąć ideał?"

 

 

 

 

Zamiast Wieczornicy…

 

 

Stało się już tradycją naszej szkoły, że z okazji Dnia Papieskiego w stołówce szkolnej organizowaliśmy wieczorne spotkanie, na którym prezentowaliśmy program artystyczny poświęcony patronowi naszej szkoły Janowi Pawłowi II. W tym roku przypada setna rocznica Jego urodzin, a my nie możemy się spotkać. Taki czas. Ale pamiętamy. I cieszymy się, że mamy właśnie takiego Patrona, któremu nieobce było przeżywanie trudnych momentów. Z jego postawy wobec trudności i sposobu ich przeżywania możemy czerpać wzór i otuchę. Dlatego właśnie zamiast poddawać się przygotowaliśmy montaż słowno – muzyczny w nieco innej formie.

https://www.facebook.com/zsobrowo/videos/1293498757657692/

Fundacja Świętego Mikołaja

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja. W jej ramach realizujemy program pn Stypendia Św. Mikołaja. Celem programu jest zbiórka pieniędzy na indywidualne subkonto przypisane do naszej szkoły, aby w kolejnym roku szkolnym móc wspomóc uczniów zdolnych, osiągających wysokie wyniki w nauce, którzy pragną rozwijać swoje pasje i talenty – na co aktualnie nie pozwala im sytuacja finansowa.

W obecnym roku szkolnym nasze działania skupią się na zbiórce pieniędzy, które w roku szkolnym 2021/2022 zostaną w całości przeznaczone na wypłaty stypendialne na uczniów, którzy wypełnią wniosek i spełnią wymagane kryteria.

"Stypendium św. Mikołaja uczniowie mogą przeznaczyć na opłacenie zajęć dodatkowych, treningów, naukę języka obcego, zakup książek, sprzętu sportowego, wpisowe w konkursach, udział w obozie naukowym czy sportowym. Otrzymują je dzieci, które potrzebują wsparcia, by móc rozwinąć skrzydła."

Program skierowany jest dla uczniów V – VIII, dlatego już dziś zachęcamy uczniów klas IV – VII do pilnej nauki, aby spełnić kryterium osiągnięć szkolnych – średnia minimum 4,4.

Więcej informacji można znaleźć na stronie stypendia.mikolaj.org.pl/

 

 

Eric-Emmanuel Schmitt


"Przyjaźń to rzecz dziwna. Podczas gdy w miłości mówimy o miłości, między prawdziwymi przyjaciółmi nie mówi się o przyjaźni. Przyjaźń czynimy, nie nazywając jej ani jej nie komentując. Jest silna i cicha."

 

 

"Chrońmy się przed tym co, co tragiczne, nie chcemy wiedzieć, wolimy zapomnieć. Nie mogąc zmierzyć ogromu cierpienia, nie możemy też ocenić odwagi"

Przez kilka dni nauki zdalnej zapraszamy Was, kochani uczniowie i przyjaciele, do przeczytania myśli zawartych w książkach Erica-Emmanuela Schmitta, autora "Oskar i pani Róża". Jego książki wzruszają, uczą, dają nadzieję. Schmitt nie waha sie mówić o sprawach najważniejszych, miłość, tęsknota, pragnienie. Opowiada rownież o trudnych przeżyciach, ktore są - lub staną się kiedyś - udziałem każdego człowieka. Pisze o tym co bolesne, jednocześnie dzieli się z nami pogodą ducha, a przede wszystkim - daje NADZIEJĘ.

Gratulacje

Gratulacje dla wszystkich zawodników, a zwłaszcza dla uczniów naszej szkoły! Jesteśmy z Was dumni!

Nauka zdalna 13-19.10.2020

Łączymy się w smutku ze Społecznością Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą

 
Wierzymy, że pamięć o Beacie pozostanie na długo w naszych sercach. Jednocześnie składamy kondolencje Rodzinie naszej zmarłej Koleżanki.
 
Cześć jej pamięci!
 
 

"Zadbaj o dziecięcy mózg"

Czasy mamy trudne.Wiele aktywności, my i nasze dzieci, przenosimy w świat wirtualny. Tablety, smartfony są w zasiegu ręki nawet 2-3-letnich dzieci. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę chciała kampanią "Zadbaj o dziecięcy mózg" zwrócić uwagę rodziców na potrzebę zachowania równowagi w korzystaniu z urządzeń ekranowych. Fundacja proponuje wprowadzenie do codziennego życia tzw. Domowych Zasad Ekranowych. Ustalone Zasady pomogą zadbać o prawidłowy rozwoj mózgu dziecka, uczą równowagi pomiedzy aktywnościami w życiu online i offline oraz mogą wpłynąć na relacje rodzinne. Zapraszamy Państwa do zapoznania sie z projektem. Kampania realizowana była przez Fundację do 8.10.2020r., ale jej idea jest cały czas aktualna. Zainteresowanym polecamy także film "Dylematy społeczne".

Miłośnicy słodkości UWAGA!!!

Pamiętacie książkę "CUKIERKU, Ty łobuzie"? W bibliotece szkolnej dostępna jest seria książek o przygodach słodkiego kota. Zapraszamy

 

 

 

 

Lubisz czytać książki? Może szukasz pomysłu na prezent?

Lubisz czytać książki? Może szukasz pomysłu na prezent? Książki można zamówić na stronie www.ksiegarnia-tuliszkow.pl. i odebrać w szkolnej bibliotece.
Kod szkoły, który pozwoli na skojarzenie szkoły z zamówieniem: K.TOR.OBROW.ZGS

Kod ten należy wpisać w polu Dodatkowe Informacje, przed kliknięciem przycisku PODSUMOWANIE. Nie wpisujemy kodu w polu Kupon rabatowy.

Światowy Dzień Zwierząt

4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji uczniowie klas I-III podzielili się zdjęciami ze swoimi ulubieńcami. Była to również świetna okazja do zapoznania się z prawami zwierząt. Pamiętajmy o zwierzętach nie tylko tego dnia!
Rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i przesłanie zdjęć.

MARZYCIELSKA POCZTA

 

Napisz list do chorego dziecka. Szkolne Koło Wolontariatu przy współpracy z nauczycielami świetlicy oraz informatyki zachęcają do udziału w ogólnopolskiej akcji, polegającej na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci, które obecnie mają ograniczony kontakt z rówieśnikami.

Poniżej prezentujemy profile kilkoro dzieci, które czekają na listy i kartki (źródło marzycielskapoczta.pl)

Na kartki i listy czekamy do końca października. Prosimy przynosić je bezpośrednio do p. Agnieszki Pankowskiej.

 

Program dla szkół

 

 

Zbiórka dla Ksawerego

Witajcie Drodzy Zakrętkomaniacy!
Od 1 października ruszamy ze zbiórką dla Ksawerego!
Każdą ilość plastikowych nakrętek przyjmiemy w szkolnej świetlicy!
Liczymy na Wasze zaangażowanie

 

 

 

Wioska Początku Życia 03.20.2020

 


Pierwszy wspólny wyjazd LOWE w gminie Obrowo. Było malowanie kaczych i gęsich wydmuszek, pyszne ciasto, kawa i herbata, likier jajeczny, zupa jajeczna, dużo śmiechu i opowieści pań prowadzących, czyli wszystko co powinnien zawierać udany wyjazd.
Dziękuję wszystkim za udział.

Światowy Dzień Uśmiechu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.
Na zdjęciach uczniowie klas młodszych w wyśmienitych humorach obchodzą Światowy Dzień Uśmiechu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 02.10.2020

 

 

Projekt LOWE - zapraszamy do zapisów

Taki fantom-dziecko będzie pomocą podczas zajęć z pierwszej pomocy. Do kompletu mamy jeszcze fantom-dorosły. Czekają na was dwa takie zestawy. Kto jeszcze chętny na zdjęcia? Zapraszamy do zapisów... 
Bezpieczeństwo to podstawa. Każdy uczestnik otrzyma maseczki a także nieograniczony dostęp do płynu dezynfekującego. ZAPRASZAMY

 

 

„Z KULTURĄ MI DO TWARZY”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie realizują projekt „Z KULTURĄ MI DO TWARZY” .

 

"Muzyka to matematyka"

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas I-III biorą udział
w innowacji pedagogicznej pod nazwą "Muzyka to matematyka".
W ramach projektu uczniowie rozwijają swoje zdolności muzyczne poprzez naukę gry na instrumentach, taniec, śpiew, a jednocześnie dzięki elementom matematyki ćwiczą logiczne i matematyczne myślenie.

 

WRZUĆ GROSIKA DLA MAŁEGO WOJOWNIKA

Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczyna zbiórkę pieniędzy o najmniejszym nominale (1, 2, 5, 10, 20gr) na leczenie 2-letniego Ksawerego, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.
Ogłaszamy konkurs międzyklasowy dla uczniów klas IV-VIII na zebranie jak największej ilości "grosiaków". Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dwóch kategoriach: waga i wartość.
Na zwycięzców czeka nagroda - słodki upominek.
Zbiórka potrwa od 1 do 31 października
Zapraszamy do zabawy o szczytnym celu, który jest wspólny - Niesienie pomocy potrzebującym.
 
 
 

Nowości w bibliotece

 

 

Regionalny rajd rowerowy - Natura 2000

Raj rowerowy obaszarami Natura 2000 powiatu toruńskiego odbył się w dniach 27-28.09.2000 roku w ramach realizacji projektu z zakresu turystyki i krajoznawstwa finansowanego ze środków UE. Zadanie objęło aktywizację młodzieży klas VIII SP Obrowo poprzez propagowanie turystyki kwalifikowanej połączonej z edukacją ekologiczną. Dzieki pozyskanym środkom udało się sfinansować nocleg oraz wyżywienie dla 14 osobowej grupy, która w ciągu dwóch dni poznała wiele bezcennych ekologicznie zakątków powiatu oraz pokonała blisko 50 km rowerem.

Paweł Adamski

 

Dzień Jabłka

W sadzie na jabłoniach jabłka się rumienią...
A tak Jeżyki Dzień Jabłka w przedszkolu świętują

ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA - GRUPA 0a

 

 

 

Europejski Dzień Języków

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków, którego celem jest promowanie wielojęzyczności. W tym roku obchody tego święta były wyjątkowe. Nauczyciele języków obcych z gminy Obrowo przygotowali dla wszystkich uczniów quiz na platformie Kahoot. Zabawa była przednia! Bardzo dziękujemy!

 

 

Powitanie jesieni w grupie 0B

 

 

WAŻNY KOMUNIKAT!

 

Szanowni Państwo,
od najbliższego poniedziałku przez około 2 tygodnie, firma wykonująca termomodernizację i rozbudowę szkoły będzie zmieniała dach na sali gimnastycznej. Zajęcia wychowania fizycznego, również dla klas I-III będą odbywać się na dworze, oczywiście jeśli pogoda pozwoli. W poniedziałek będzie pracował dźwig, przez co wejście od strony sali gimnastycznej (od strony lasu) będzie zamknięte. Wyjątkowo w poniedziałek wszyscy będą wchodzili wejściem bocznym od strony boiska asfaltowego. Autobus szkolny również w poniedziałek będzie zatrzymywał się na parkingu przed szkołą od strony drogi w kierunku Osieka nad Wisłą.

Z poważaniem
Przemysław Piotrowski

 

 

Zapraszamy do biblioteki szkolnej

Coś dla ucznia, rodzica i nauczyciela. Książki z NPRCz.

 

 

Konkurs "Mój wymarzony zawód"

 

Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie przesłać od 7 do 30 października 2020 r., wypowiedź na temat pracy w swoim wymarzonym zawodzie. Zgłoszenie prac odbędzie się za pomocą formularza internetowego dostępnego na tej stronie internetowej.

Autorom najlepszych prac zostaną przyznane nagrody rzeczowe i dyplomy pamiątkowe.
Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody w postaci TABLETÓW, a dla osób wyróżnionych – GADŻETY ELEKTORNICZNE!

Więcej informacji u szkolnego doradcy zawodowego - p. Moniki Trawińskiej

 

 

Dzień jesieni w grupie Liski

 

 

"Sprzątanie świata 2020"

 

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! W wtorek 22 września, uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata" wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów klas młodszych nazbierali wiele worków pełnych odpadów. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone do wody lub porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

 

 

 

 

Dzień Emotikonek

Żółty kolor gościł w naszej szkole. Były widocznena korytarzach, na gazetkach szkolnych, znaczkach przypiętych do bluzek a przede wszystkim na twarzach naszych uczniów. Słoneczny koniec lata "towarzyszył" dzieciom w Dniu Emotikona. Dziękujemy dzieciom, wychowawczyniom z klas I-III i opiekunom w świetlicy.

https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb7/1/16/1f917.png");">

Bezpieczeństwo uczniów

Bezpieczeństwo naszych uczniów jest najważniejsze.
Pan Marcin Gajewski strażnik straży gminnej w Obrowie kolejny rok szkolny rozpoczął spotkaniami z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z oddziałami przedszkolnymi w Obrowie. Przypomniał zasady bezpiecznego poruszania w drodze do i ze szkoły, zachowania czujności w trakcie korzystania z portali społecznościowych, dbania o zdrowie w okresie pandemii oraz szacunku we wzajemnych relacjach pomiędzy uczniami. Spotkania z dziećmi w szkole i przedszkolu odbyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dziękujemy!

Dzień kropki

więcej zdjęć na:https://www.facebook.com/zsobrowo/

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole chętni uczniowie, nauczyciele i pracownicy ubrani byli w stroje z akcentem kropek i groszków.

Ponadto uczniowie klas pierwszych zapoznali się z historią Vashti dzięki zajęciom psychoedukacyjnym prowadzonym przez psychologa szkolnego, p. Agnieszkę Pankowską. Po odbytej rozmowie na temat wiary w siebie, w swoje możliwości oraz wytrwałości w dążeniu do realizowania nowych zadań, uczniowie wzięli udział w zabawach inspirujących do kreatywności.

Agnieszka Pankowska

 

 

Konkurs plastyczny "Medal dla Medyka"

Konkurs plastyczny "Zdrowe, smaczne, kolorowe - kupuj produkty krajowe"

/tac/1/16/1f4cc.png")

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy
w Bydgoszczy serdecznie zaprasza dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn. "Zdrowe, smaczne, kolorowe - kupuj produkty krajowe" .

Szczegóły konkursu na stronie:

https://www.kowr.gov.pl/…/konkurs-plastyczny-zdrowe-smaczne…

Na zwycięzców czekają cenne nagrody!

Narodowe czytanie

 

7 września uczniowie klas VI, VII oraz VIII włączyli się w ogólnopolską akcję "Narodowe czytanie." W tym roku zaproszeni zostaliśmy do wspólnego czytania "Balladyny" Juliusza Słowackiego.
"Wierzę, że w tym szczególnym dla nas czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy" - napisał Andrzej Duda w liście zachęcającym do udziału w akcji.
Uczniowie z zaangażowaniem oddali się lekturze, a wydarzenie zwieńczone zostało otrzymaniem pamiątkowego stempla w zeszytach do języka polskiego.

Stołówka szkolna

Międzynarodowy Dzień Dobroczynności

 

W sobotę obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dobroczynności. Jest to data szczególna, ponieważ właśnie w tym dniu obchodzimy rocznicę śmierci Matki Teresy z Kalkuty – kobiety, która była bardzo mocno zaangażowana w pomoc humanitarną.

Jutrzejszy dzień jest wspaniałą okazją, by zachęcić dzieci i młodzież do włączenia się w pomoc na rzecz innych.

Działalność dobroczynna ma wiele wymiarów i nie oznacza jedynie materialnego wsparcia. Doskonałym przykładem jest wolontariat realizowany w takich miejscach jak hospicjum, szpital czy schronisko dla zwierząt. Dawcy krwi, potencjalni dawcy szpiku to także ludzie zaangażowani w pomaganie.

W Polsce istnieje bardzo wiele organizacji charytatywnych i wolontariackich. Wśród tych najbardziej rozpoznawalnych jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Caritas Polska, Szlachetna Paczka, Polska Akcja Humanitarna, ale nie brakuje tych mniejszych - działających lokalnie,.

Każdy z nas może pomagać - również Ty drogi uczniu. Przypominam o wtorkowym spotkaniu Szkolnego Koła Wolontariatu, na które zapraszam wszystkich tych, którzy chcą zaangażować się w działanie na rzecz innych.

Agnieszka Pankowska

Pomagamy, nie czekamy!

 

Z przyjemnością pragnę zaprosić wszystkich chętnych uczniów, którzy chcą podejmować działania na rzecz innych zarówno w szkole, jak i poza nią, na spotkanie organizacyjne Szkolnego Koła Wolontariatu.

Czekam na Was w najbliższy wtorek, tj. 08.09 w sali nr.11 o godzinie:

11.15 – uczniowie klas VIb i c, VII i VIII

12.15 – uczniowie klas IV, V i Via

Do zobaczenia

Agnieszka Pankowska

 

 

Zebranie z rodzicami

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie informujemy, że w dniach 7, 8 i 9 września 2020r. odbędą się spotkania wychowawców z Rodzicami dzieci uczęszczających do Oddziału Przedszkolnego w Obrowie.

Harmonogram spotkań:

1.Poniedziałek 07.09.2020r.  godzina 1715 - grupa dzieci 3 letnich, wychowawcy  Paulina Barczewska i Marta Biernat. Spotkanie w sali numer 17, wejście numer 2.

2.Wtorek 08.09.2020r. godzina 1700 - grupa dzieci 6 letnich (0”b”) wychowawca Lilla Spychalska. Spotkanie w sali numer 17, wyjście numer 1.

3.Wtorek 08.09.2020r. godzina 1715-grupa dzieci 4 letnich, wychowawca Monika Okrucińska – Blonkowska. Spotkanie w sali numer 10, wejście numer 2.

4.Wtorek 08.09.2020r. godzina 1715- grupa dzieci 5 letnich, wychowawcy Patrycja Rutkowska i Joanna Pindral. Spotkanie w sali numer 9, wejście numer 1.

5.Środa 09.09.2020r. – godzina 1715-grupa dzieci 4 letnich, wychowawca Marta Filarska. Spotkanie w sali numer 11, wejście numer 2.

6.Środa 09.09.2020r. – godzina 1715- grupa dzieci 6 letnich (0”a”) wychowawca  Anna Zakrzewska. Spotkanie w sali numer 9,  wejście numer 1.

Prosimy Rodziców o zachowanie wszelkich środków ostrożności (maseczka lub przyłbica, dezynfekcja rąk przy wejściu do placówki). Prosimy Rodziców z objawami infekcji lub podwyższoną temperaturą, by nie uczestniczyli w spotkaniu.

Nr konta do wpłat za obiady i czesne w przedszkolu

Szanowni Państwo!

Poniżej podajemy nr konta do wpłat za obiady w oddziałach przedszkolnych i szkole oraz za czesne w oddziałach przedszkolnych.

53 94910003 0020 0010 2313 0001

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Obrowie,

tytuł przelewu: imię i nazwisko dziecka oraz klasa lub oddział

Bardzo prosimy o niełączenie przelewów za obiad i czesne tylko o dokonanie dwóch osobnych wpłat.

Wróciliśmy do szkoły!!!

 
 
Ten rok jednak będzie inny niż poprzednie z powodu nowych warunków, z jakimi nigdy wcześniej się nie spotkaliśmy. Procedury bezpieczeństwa będą nam towarzyszyć na każdym kroku, będziemy o nich wciąż przypominać ze względu na nasze wspólne dobro.
kKilka zasad o których trzeba pamiętać: https://www.facebook.com/zsobrowo/
 
 

Plan lekcji 2020/2021

 

 

Plan lekcji na bieżący rok szkolny dostępny w zakładce "Do pobrania"

 

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Harmonogram rozpoczęcia, inauguracji roku szkolnego 2020/2021 dla uczniów

(spotkania z wychowawcami) 1 września 2020 roku

w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła w Obrowie

$1.       Uczniowie klas Iab, IVab wraz z rodzicami/opiekunami w stołówce - przez wejście do stołówki od strony lasu.

Klasa Ia godz. 8.00 – wychowawczyni p. Marta Swatko

Klasa Ib godz. 9.30 – wychowawczyni p. Magdalena Narkiewicz

Klasa IVa godz. 11.00 – wychowawczyni p. Agnieszka Szatkowska

Klasa IVb godz. 12.00 – wychowawczyni p. Katarzyna Przytarska

$2.       Uczniowie klas IIab, IIIabc i V bez rodziców/opiekunów wchodzą do szkoły bocznym wejściem od strony boiska asfaltowego zgodnie z niżej zamieszczonym harmonogramem.

Klasa IIa godz. 8.00 – 8.45 w sali nr 34a – wychowawczyni p. Aleksandra Szargało

Klasa IIb godz. 8.15 – 9.00 w sali nr 34b – wychowawczyni p. Karolina Wojtylewska

Klasa IIIa godz. 8.30 – 9.15 w sali nr 7 – wychowawczyni p. Dorota Podciborska

Klasa IIIb godz. 9.30 – 10.15 w sali nr 32 – wychowawczyni p. Marta Lis

Klasa IIIc godz. 9.45 – 10.30 w sali nr 33 – wychowawczyni p. Paulina Wróblewska

Klasa V godz. 10.00 – 10.45 w sali nr 31 – wychowawczyni p. Dorota Kardas-Adamska

$3.       Uczniowie klas VIabc, VIIab i VIIIab bez rodziców/opiekunów wchodzą do szkoły tylnym wejściem przy sali gimnastycznej od strony lasu zgodnie z niżej zamieszczonym harmonogramem.

Klasa VIa godz. 8.00 – 8.45 w sali nr 2 – wychowawczyni p. Jolanta Szweda

Klasa VIb godz. 8.15 – 9.00 w sali nr 1 – wychowawczyni p. Monika Pawlikowska

Klasa VIc godz. 8.30 – 9.15 w sali nr 5 – wychowawca p. Jacek Makowski

Klasa VIIa godz. 9.30 – 10.15 w sali nr 12 – wychowawca p. Tomasz Rumiński

Klasa VIIb godz. 9.45 – 10.30 w sali nr 11 – wychowawca p. Maciej Bandrowski

Klasa VIIIa godz. 10.00 – 10.45 w sali nr 21 – wychowawca p. Sławomir Wiedemeyer

Klasa VIIIb godz. 11.00 – 11.45 w sali nr 22 – wychowawczyni p. Agnieszka Rutkowska

Celem spotkania z wychowawcą jest między innymi przedstawienie uczniom procedur obowiązujących w szkole, odbiór przez dzieci podręczników i planu zajęć.

Procedury organizacji pracy w szkole i oddziałach przedszkolnych obowiązujące w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie w warunkach epidemiologicznych

Na podstawie wytycznych MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek
od 1 września 2020 r.

Organizacja zajęć w szkole:

1.      Do szkoły może uczęszczać uczeń/dziecko bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych (przede wszystkim kaszel, podwyższona temperatura, bóle mięśni, utrata węchu i smaku) oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

2.      Pracownicy zobowiązani są stawiać się do pracy bez objawów chorobowych.

3.      Uczniowie/dzieci mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.

4.      Przy wejściach do budynków szkoły jest zamieszczona informacja o obowiązku dezynfekcji rąk oraz instrukcja użycia środków dezynfekcyjnych. Wszyscy wchodzący do budynków szkoły muszą zdezynfekować ręce.

Czytaj więcej: Procedury organizacji pracy w szkole i oddziałach przedszkolnych obowiązujące w Szkole...

Wyprawka dla przedszkolaka

 

Szczegółowy wykaz przyborów z podziałem na grupy znajduje się w zakładce "Oddziały przedszkolne"

 

 

List MEN